Partnerzy serwisu:

Alstom planuje zatrudnić 150 informatyków w Katowicach

inf. pras., oprac. ms. 13.07.2022 2,4k

Alstom planuje zatrudnić 150 informatyków w Katowicach
Fot. Alstom
Alstom w Polsce rozbudowuje swoje centrum rozwoju produktów cyfrowych w Katowicach. W związku z tym firma obecnie aktywnie poszukuje aż 150 nowych programistów, testerów i innych specjalistów IT, którzy w Katowicach będą pracowali m.in. nad rozwojem systemu do zarządzania ruchem kolejowym w Katowicach – poinformował koncern.
Osoby zatrudnione w Katowicach będą tworzyć rozwiązania na skalę ogólnoświatową we współpracy z innymi centrami inżynierskimi Alstomu z Włoch, Szwecji i Belgii.

– W Polsce rozbudowujemy lokalne kompetencje praktycznie we wszystkich obszarach działalności kolejowej – od infrastruktury kolejowej po nowoczesne pociągi od prawie 100 lat w Katowicach. Nowe inwestycje w centrum rozwoju produktów cyfrowych świadczą o głębokim osadzeniu firmy na polskim rynku. Nasze rozwiązania informatyczne są budowane w oparciu o stabilne i nieulegające zmianom platformy – mówi Adam Juretko, wiceprezes Alstom w Polsce, dyrektor zarządzający Alstom ZWUS.

– Chcielibyśmy wejść z produktami z zakresu sygnalizacji kolejowej szerzej do innych krajów, a rozbudowa centrum rozwoju produktów cyfrowych jest drogą do tego celu – informuje Sławomir Cyza, prezes i dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich. Systemy sterowania ruchem są równie ważne jak produkcja pojazdów, choć być może nie są one tak widoczne jak Pendolino, ale zapewniają płynność ruchu, automatyzują i cyfryzują polską kolej. Alstom jest jedynym producentem w Polsce, który posiada pełne portfolio produktów do zastosowań kolejowych.

Alstom zatrudnia w Polsce ponad 4 tys. osób i działa w 11 zakładach w kraju, w tym w trzech zakładach produkcji taboru i komponentów – w Chorzowie, Wrocławiu i Świętochłowicach, zakładzie produkcji systemów sygnalizacji w Katowicach, centrum serwisowym Pendolino, a także centrach serwisowych Traxx i Twindexx w Warszawie, centrum serwisowym Traxx w Toruniu, zakładzie produkcji komponentów do lokomotyw w Łodzi oraz zakładzie produkcji wózków Coradia w Piasecznie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony