Partnerzy serwisu:

Alstom pierwszą firmą na świecie z pełną certyfikacją najnowszego ETCS

inf. pras 23.10.2020 2,1k

Alstom pierwszą firmą na świecie z pełną certyfikacją najnowszego ETCS
Fot. Alstom
Certyfikacja najnowszych pokładowych i przytorowych standardów ETCS umacnia wiodącą pozycję Alstom w dziedzinie technologii cyfrowych dla kolei.
Alstom pochwalił się, że jako pierwsza firma na świecie uzyskała pełną certyfikację w zakresie najnowszych pokładowych i przytorowych standardów ETCS (Europejski System Sterowania Pociągiem). Certyfikaty zostały wydane przez Belgorail, wiodącą organizację zajmującą się certyfikacją i testowaniem technologii w obszarze kolejnictwa. Najnowsza wersja oprogramowania zapewnia interoperacyjność z poziomem 3 wydanie poprawione 2 dla całego systemu kolei.

ETCS jest zdaniem firmy "prawdopodobnie najbardziej wydajnym systemem sterowania pociągiem" na świecie, oferującym znaczne korzyści, zarówno jeśli chodzi o efektywność kosztową utrzymania i zdolność przewozową jak i poziom bezpieczeństwa, niezawodności oraz punktualność. To wyjaśnia rosnącą popularność systemu poza Europą, czego dowodem jest wprowadzenie ETCS m.in. w Australii, Indiach, Korei Południowej, Arabii Saudyjskiej i na Tajwanie.

Alstom jest głównym dostawcą pokładowych i przytorowych urządzeń ETCS, które poprzez system Atlas są wykorzystywane w 70% pokładowych systemów kolejowych, na 18 000 kilometrach torów na całym świecie. Firma wyposaży w system pokładowy Atlas łącznie 9000 pociągów, z czego 1100 otrzyma rozwiązanie certyfikowane standardem ETCS poziomu 3 wydanie 2. W ostatnim czasie Alstom przyczynił się do znacznej poprawy wydajności standardów ETCS aż w 30 krajach, w tym poprzez pierwsze zastosowanie poziomu 3 ETCS w Niemczech - podkreśla firma.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony