Partnerzy serwisu:

Alstom blisko budowy floty pociągów wodorowych dla Wielkiej Brytanii

Jakub Madrjas 12.11.2021 1,6k

Alstom blisko budowy floty pociągów wodorowych dla Wielkiej Brytanii
rys. Alstom
Alstom podpisał porozumienie z Eversholt Rail w sprawie dostarczenia pierwszej w Wielkiej Brytanii całkowicie nowej floty pociągów napędzanych wodorem.
Firmy uzgodniły zasady współpracy, która obejmie wymianę informacji niezbędnych do zaprojektowania, budowy, dostaw i obsługi dziesięciu trzywagonowych wodorowych zespołów trakcyjnych (HMU). Mają zostać zbudowane przez Alstom w Wielkiej Brytanii. Nowa flota HMU będzie oparta na najnowszej wersji popularnej wyspach platformy Aventra (produkowanej przez Bombardiera, a wcześniej ADtranz), a ostateczne kontrakty na realizację mają zostać podpisane już na początku 2022 roku.

Alstom podkreśla, że pomoże to w wykonaniu celu rządu szkockiego, jakim jest osiągnięcie dekarbonizacji już do 2035 roku. – COP26 przypomina o tym, jak pilna jest potrzeba dekarbonizacji naszego świata. Kolej już teraz jest środkiem transportu o najniższej emisji, ale możemy zrobić jeszcze więcej i cieszę się, że zawarliśmy tę umowę z naszymi przyjaciółmi z Eversholt Rail, która doprowadzi do powstania pierwszej w Wielkiej Brytanii floty nowych pociągów na wodór – powiedział Nick Crossfield, dyrektor zarządzający Alstom UK and Ireland cytowany w komunikacie.

Alstom i Eversholt Rail współpracowały już wcześniej nad rozwiązaniem w zakresie taboru wodorowego dla brytyjskiego sektora kolejowego, poprzez proponowaną konwersję istniejącego elektrycznego zespołu trakcyjnego na napęd wodorowy (tzw. projekt "Breeze"). Obie firmy komunikują, że istnieje rynek na flotę nowych pociągów do wykorzystania przez operatorów kolejowych w całej Wielkiej Brytanii. 

Eversholt to spółka taborowa (ROSCO) założona w kwietniu 1994 roku w czasie prywatyzacji British Rail. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony