Partnerzy serwisu:

Alstom Konstal: Podwyżki zamiast zwolnień

Jakub Madrjas 05.07.2016 260

Alstom Konstal: Podwyżki zamiast zwolnień
Fot. RK
W fabryce Alstom Konstal w Chorzowie nie będzie zwolnień ani cięcia wynagrodzeń – potwierdza prezes spółki Radosław Banach. Organizacje związkowe działające w firmie podpisały porozumienie z pracodawcą.
W maju związki zawodowe działający w fabryce Alstom Konstal w Chorzowie ostrzegały, że pracę może stracić ponad 80 osób. Jednak spółka uspokajała, że nie planuje zwolnień grupowych, ale zatrudnienie może podlegać korektom z powodu wahań rynku. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Jak informuje Solidarność, organizacje związkowe działające w firmie podpisały z pracodawcą porozumienie gwarantujące pracownikom pracę w okresie obniżonej produkcji i zabezpieczające wysokość ich wynagrodzeń. Jednocześnie uzgodniono, że wynagrodzenia pracowników Alstom Konstal wzrosną o 100 zł brutto. Płaca zasadnicza zostanie podniesiona o ok. 90 zł, co spowoduje wzrost pozostałych składników wynagrodzenia. Natomiast pozostała część podwyżki – ok. 10 zł zostanie potraktowane jak stała premia. Wyższe wynagrodzenia zostaną naliczone pracownikom już za czerwiec, natomiast za kwiecień i maj załoga otrzyma jednorazowe wyrównanie w wysokości 200 zł brutto – informuje Solidarność.

– Jak informowaliśmy już w maju, nie było planów zwolnień grupowych w Alstom Konstal. Co więcej, obecnie rozwijamy w Chorzowie centrum inżynieryjne, w którym planujemy zwiększyć zatrudnienie o kilkadziesiąt osób  – mówi "Rynkowi Kolejowemu" Radosław Banach, prezes spółki Alstom Konstal. Warto przypomnieć, że wcześniej podwyżki otrzymali pracownicy w centrum serwisowym Pendolino Alstomu. Pisaliśmy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony