Partnerzy serwisu:

Alstom: Jesteśmy blisko połączenia z Bombardierem Transportation

Michał Szymajda 23.07.2020 73

Alstom: Jesteśmy blisko połączenia z Bombardierem Transportation
Zdjęcie ilustracyjneFot. Alstom
Alstom bardzo szybko chce dokończyć zakup producenta taboru kolejowego i systemów srk – Bombardiera Transportation. Zdaniem prezesa Alstomu, formanie przejęcie spółki będzie możliwe do końca lipca.
– Oficjalnej zgody organów antymonopolowych Unii Europejskiej na przejęcie Bombardiera spodziewamy się jeszcze w tym miesiącu – powiedział Henri Poupart-Lafarge, prezes Alstomu.

Oficjalna notyfikacja zamiaru nabycia giganta transportowego, już bez działki lotniczej, którą kupił Airbus, została złożona w organach Komisji Europejskiej w czerwcu 2020 roku. Zamiarem Alstomu jest stworzenie silnego producenta kolejowego, który byłby w stanie w niedalekiej przyszłości konkurować z coraz częściej obecnymi na rynku kolejowym Chińczykami.

Do lutego 2019 Alstom próbował połączyć się z Siemensem Mobility, jednak zabroniły tego organy antymonopolowe Unii. Zdaniem przedstawicieli Komisji Europejskiej, działania kompensujące dla rynku zaproponowane przez Siemensa i Alstom były wówczas niewystarczające. Obawiano się monopolizacji rynku sygnalizacji i sterowania ruchem kolejowym, Siemens nie chciał się zgodzić na wydzielenie z działu Mobility biura odpowiedzialnego za projekt budowy pociągów dużych prędkości serii Velaro Novo. Ten zespolony skład ma się stać najbardziej zaawansowanym produktem sprzedażowym Siemensa w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

W wypadku fuzji Alstom – Bombardier Transportation ten pierwszy producent tym razem zaproponował działania kompensacyjne w postaci sprzedaży swojego zakładu w Reichshoffen we wschodniej Francji. "Wall Street Journal" podaje, że wartość potencjalnej transakcji to około 7 mld dolarów.

Po raz pierwszy zainteresowanie Bombardierem Alstom potwierdził w lutym 2020.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony