Partnerzy serwisu:

Alstom i Politechnika Warszawska będą współpracować

inf. pras. Alstom 18.10.2021 885

Alstom i Politechnika Warszawska będą współpracować
fot. Alstom
Politechnika Warszawska, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Alstom podpisali porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia i rozwijania kompetencji przyszłych inżynierów sektora kolejowego w Polsce. Projekt zakłada wymianę doświadczeń, realizację wspólnych projektów naukowo-badawczych oraz szerokie wsparcie studentów uczelni. Podpisanie porozumienia miało miejsce 7 października 2021 r. na Politechnice Warszawskiej.
Inicjatywa ma na celu wsparcie uczelni w zakresie kształcenia studentów, polegające na rozwijaniu odpowiednich kompetencji przyszłych inżynierów sektora kolejowego w Polsce. Ponadto umożliwi studentom odbywanie praktyk i staży, a także dalszy rozwój kariery w strukturach Alstom. Współpraca obejmuje również organizowanie wspólnych szkoleń, konferencji i spotkań naukowych oraz wspólne prace badawczo-rozwojowe.

- Jako największy producent i eksporter w branży kolejowej w Polsce, dysponujemy wiedzą i doświadczeniem w sektorze mobilności. Chętnie dzielimy się z młodymi ludźmi, którzy przygotowują się do wejścia na rynek pracy. Jestem przekonany, że współpraca z Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej przyniesie obopólne korzyści, a w efekcie wpłynie na dalszy dynamiczny rozwój polskiego przemysłu transportowego - powiedział Artur Fryczkowski, dyrektor sprzedaży i rozwoju biznesu Alstom w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich, który jest odpowiedzialny za koordynację współpracy z uczelnią

Alstom jest światowym liderem w branży produkcji i utrzymania taboru kolejowego oraz systemów sterowania ruchem kolejowym. W Polsce firma działa od prawie 25 lat. Alstom jest liderem zrównoważonej i inteligentnej mobilności, producentem pierwszego na świecie sprawdzonego w ruchu komercyjnym pociągu wodorowego Coradia iLint. Wprowadził na polskie tory pierwsze pociągi dużych prędkości Pendolino oraz wdrożył pierwszy w Polsce Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS) poziomu 2. Obecnie w 11 zakładach Alstom w Polsce zatrudnionych jest ponad 4000 osób. Firma czerpie z bogatego dziedzictwa przemysłowego zakładów: 180 lat Pafawagu we Wrocławiu, 150 lat Konstalu w Chorzowie i 100 lat zakładu ZWUS w Katowicach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony