Partnerzy serwisu:

Alstom: Duży kontrakt na lokomotywy we Włoszech

Roman Czubiński 08.07.2022 1,3k

Alstom: Duży kontrakt na lokomotywy we Włoszech
fot. Alstom
Włoski prywatny operator towarowy GTS Rail zamówił 20 nowych elektrowozów Traxx DC3 – informuje Alstom. Pojazdy zostaną wyprodukowane w zakładach w Vado Ligure. Dostawy mają rozpocząć się na początku 2024 r.
GTS Rail zamawiało Traxxy DC3 już wcześniej. We flocie przewoźnika jeździ już 13 takich lokomotyw, oznaczonych we Włoszech serią E.494. Osiem z nich jest wyposażonych w moduł dojazdowy Last Mile, pozwalający na obsługę krótkich odcinków niezelektryfikowanych (np. bocznic). W takie rozwiązanie mogą zostać wyposażone też nowo zakupione elektrowozy – możliwość jego zamówienia przewidziano w ramach prawa opcji. Oprócz tego w barwach operatora jeżdżą też egzemplarze wcześniejszej wersji Traxxa – DC2.

Rodzina lokomotyw Traxx została opracowana przez Bombardier Transportation i znalazła się w portfolio Alstomu po przejęciu transportowej gałęzi kanadyjskiego koncernu. Miejscem produkcji nowo zamówionych pojazdów – podobnie jak Traxxów dostarczonych włoskim odbiorcom wcześniej – będzie, również przejęta wraz z Bombardierem, fabryka w Vado Ligure. Prezes Alstom Ferroviaria Michele Viale zapewnia, że zatrudniający ponad 400 pracowników zakład będzie nadal jedynym realizującym zamówienia na lokomotywy z rynku włoskiego.

Traxx DC3 to najnowsza wersja lokomotyw elektrycznych wysokiej mocy produkcji Alstomu. Według producenta odznacza się ona lepszą, niż w poprzednich odmianach, efektywnością energetyczną i zmniejszonym zużyciem energii. Nacisk przy jej opracowywaniu położono też na minimalizację czynności utrzymaniowych, zwiększenie maksymalnego obciążenia i poprawę parametrów trakcyjnych.

W Europie w ciągu ostatnich 20 lat sprzedano ponad 2400 egzemplarzy lokomotyw z rodziny Traxx. Według danych producenta ich roczny przebieg przekracza łącznie 300 milionów kilometrów. W Polsce Traxxy eksploatuje – między innymi – Lotos Kolej, a z przewoźników pasażerskich – Koleje Mazowieckie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony