Partnerzy serwisu:

Alstom dostarczy pociągi dla DB Regio

Jakub Madrjas 10.01.2022 2,2k

Alstom dostarczy pociągi dla DB Regio
fot. Alstom
Alstom dostarczy 17 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Coradia Stream dla DB Regio.
DB zamówiło 13 czteroczłonowych i cztery pięcioczłonowe składy. Obsłużą one linię Men – Wezera, kursując między Frankfurtem, Giessen, Marburgiem i Kassel od 15 grudnia 2024 r. Oprócz zwiększenia przepustowości w godzinach szczytu nowe pociągi Coradia Stream mają też zwiększyć komfort podróży dzięki większej przestrzeni pasażerskiej i dodatkom, jak Wi-Fi.

Nowe, częściowo piętrowe pociągi mają zaoferować o 15% więcej przestrzeni dla pasażerów niż obecnie użytkowane składy. Łącznie pomieszczą 420 miejsc w wersji czteroczłonowej i 540 w wersji pięcioczłonowej. W każdym pociągu dwa środkowe człony będą parterowe, co umożliwia łatwiejsze wsiadanie osobom niepełnosprawnym czy z dużym bagażem. W składach będzie aż 30 miejsc na rowery.

Składy będą montowane w zakładzie w Salzgitter w Niemczech. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że DB Regio wybrało nasz nowoczesny pociąg dużej pojemności Coradia Stream na swoją linię RE 30 między Frankfurtem a Kassel. Te komfortowe pociągi zapewnią pasażerom pociągu Men-Wezera Express najwyższej jakości wrażenia z podróży i dodatkową przestrzeń – powiedział w komunikacie Müslüm Yakisan, odpowiedzialny za ten region w Alstomie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony