Partnerzy serwisu:

Alstom dostarczy NTV cztery dodatkowe Pendolino z utrzymaniem

inf. prasowa 11.09.2016 414

Alstom dostarczy NTV cztery dodatkowe Pendolino z utrzymaniem
fot. Alstom
Alstom i NTV podpisały umowę dotyczącą zakupu czterech dodatkowych pociągów Pendolino wraz z ich utrzymaniem.
Umowę podpisali w Rzymie: Andrea Faragalli, prezes NTV i Michele Viale, dyrektor zarządzający Alstom we Włoszech. Umowa rozszerza zapisy poprzedniego kontraktu w kwestii utrzymania całego taboru NTV, z 20 do 30 lat. Oznacza to skorzystanie przez NTV z opcji zawartych w poprzednim kontrakcie podpisanym z Alstomem w październiku 2015 roku, dotyczącym zakupu 8 pociągów dużych prędkości Pendolino i ich utrzymania. Pierwszy pociąg jest właśnie produkowany w zakładach w Savigliano (CN), a jego dostawa jest przewidziana na koniec 2017 roku, a wejście do eksploatacji na początku 2018 roku.

Pendolino należy do rodziny pociągów dużych prędkości Alstom Avelia. Cztery zamówione pociągi mają dokładnie tę samą specyfikację, jak cztery poprzednio zamówione. Pociąg może osiągać prędkość maksymalną 250 km/h. 187-metrowy pociąg będzie się składać z 7 wagonów, mogących pomieścić około 480 pasażerów. Pendolino ma futurystyczny przód, mający na celu zapewnienie właściwej ochrony w przypadku zderzenia oraz poprawienia parametrów aerodynamicznych. Pociąg jest w pełni kompatybilny z najnowszymi przepisami TSI 2014 wprowadzonymi przez Unię Europejską. Pendolino jest przyjazny dla środowiska, dzięki wysokiej zdolności do recyklingu wykorzystanych do budowy materiałów i zmniejszonej emisji CO2. Ponadto, jego zoptymalizowany system napędu trakcyjnego zwiększa efektywność i przyspieszenie i odzyskuje energię podczas hamowania.

– Jesteśmy dumni kontynuując współpracę z Alstom, naszym zaufanym partnerem od wielu lat. Rozszerzenie floty do 37 pociągów, jest częścią projektu jej odnowienia, zapoczątkowanego w ubiegłym roku. Pociągi Alstom Pendolino dzięki znakomitym właściwościom zarówno na liniach dużych prędkości, jak i na konwencjonalnych trasach, są idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Dzięki nowym pociągom wzmocnimy nasza ofertę, na przykład na trasie Mediolan – Neapol, ale również pojawią się możliwości obsługiwania nowych kierunków – powiedział Andrea Faragalli, prezes NTV.

Pendolino będzie uzupełnieniem istniejącej floty 25 pociągów AGV, dając w sumie 37 pociągów z rodziny Avelia w barwach NTV. Zwiększenie floty będzie częścią procesu rozwoju podejmowanego przez NTV, przewoźnika, który w 2015 roku przewiózł ponad 9 mln pasażerów, a w 2016 roku jest na dobrej drodze do przewiezienia 10 milionów pasażerów podróżujących w pociągach wyprodukowanych przez Alstom.

– Jesteśmy zadowoleni z zaufania jakim obdarza nas NTV od roku 2008. Z 12 pociągami Pendolino, NTV jest w klubie wraz z innymi operatorami, którzy cenią sobie ten tabor. Pendolino to jeden z naszych sztandarowych produktów. Nowy pociąg zapewnienia najwyższy poziom bezpieczeństwa i jest zgodny z najnowszymi normami interoperacyjności – powiedział Andreas Knitter, starszy wiceprezes Alstom na Europę.

Rodzina pociągów Avelia jest oparta na czterech flagowych produktach – Pendolino, Euroduplex, AGV i Liberty – reprezentujących 35 lat doświadczenia i ponad 1,050 pociągów w eksploatacji na całym świecie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony