Partnerzy serwisu:

Alstom dostarczy do Włoch wodorowe zespoły trakcyjne Coradia Stream

Michał Szymajda 27.11.2020 1,4k

Alstom dostarczy do Włoch wodorowe zespoły trakcyjne Coradia Stream
Grafika: Alstom
Alstom dostarczy dla przewoźnika Ferrovie Nord Milano pierwsze we Włoszech zespoły trakcyjne z napędem wodorowym – poinformował 26 listopada producent.
Alstom dostarczy sześć pociągów napędzanych wodorem, które zbudowane zostaną na bazie platformy Coradia Stream. Zespoły trakcyjne tego typu, jednak z tradycyjnym napędem elektrycznym, jeżdżą już we Włoszech a także w Holandii i są produkowane w chorzowskiej filii producenta. Jednak wersja wodorowa będzie produkowana we Włoszech. Największa część produkcji wykonana zostanie w Savigliano, tam gdzie powstawały Pendolino dla PKP Intercity.

Operator FNM w umowie z Alstomem zagwarantował sobie możliwość dostawy kolejnych ośmiu pojazdów. Cały kontrakt jest warty 160 milionów euro. Pierwszy z pojazdów ma być wprowadzony do ruchu za 36 miesięcy. Zespoły trakcyjne będą kursować po niezelektryfikowanych liniach kolejowych w Lombardii.

Alstom jest producentem, który obecnie ma największe doświadczenie z napędem wodorowym. Coradia Stream dla Włochów ma być wyposażona w napęd, który jest z sukcesem testowany w pojeździe Coradia iLint, testowanym od dwóch lat w różnych regionach Europy. Także na niego Alstom ma już klienta.

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że wprowadzamy technologię pociągów wodorowych do Włoch i doceniamy zaufanie, jakim obdarzył nas nasz włoski klient. Zamówienie potwierdza rolę Alstomu w definiowaniu mobilności przyszłości. Coradia iLint, została już sprawdzona w przewozach komercyjnych w Niemczech, a zamówienie na Coradię Stream w wersji wodorowej stanowi kolejny ważny krok w przejściu na globalne zrównoważone systemy transportowe – powiedział Gian Luca Erbacci, wiceprezes Alstom Europe.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony