Partnerzy serwisu:

Alstom dostarczy do Rumunii 20 Coradii Stream

Michał Szymajda 30.03.2022 1k

Alstom dostarczy do Rumunii 20 Coradii Stream
Graf. Alstom
Alstom podpisał z Rumunami umowę na dostawę 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych Coradia Stream w wersji do ruchu międzyregionalnego. Możliwa jest dostawa kolejnych pojazdów w przypadku skorzystania z prawa opcji.
Rumuńskie Biuro Modernizacji Kolei (ARF) 25 marca podpisało z Alstomem umowę, która opiewa na dostawę 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych w wersji interregio. Alstom z dumą podkreśla, że to pierwsze pojazdy od tego producenta w Rumunii. Wraz z dostawą pojazdów ich producent zaoferował 15-letnie ich utrzymanie. Kontrakt jest warty 270 milionów euro.

Istnieje możliwość realizacji umowy na dostawę jeszcze 20 podobnych zespołów trakcyjnych. Przy opcji rozszerzenia utrzymania na kolejne lata, byłby warty 750 milionów euro.

– Kontrakt na dostawę nowoczesnych, ekologicznych pojazdów uzupełnia portfolio Alstomu, które w Rumunii zawierało m.in. budowę nowoczesnych systemów sterowania na kolei, jej elektryfikację, projekty infrastrukturalne dla metra, czy utrzymanie pojazdów kolei podziemnej – powiedział Gian Luca Erbacci, prezydent Alstom Europe.

Pociągi będą wyposażone w ETCS, będą spełniać najnowsze wymagania TSI, rozpędzą się do 160 km/h. Będą 6-wagonowe. W środku będzie 350 miejsc siedzących, człony skrajne będą miały jedną parę drzwi wejściowych na stronę, a pozostałe – po dwie. W pociągach będą duże stelaże na bagaż, zamontowana zostanie wyraźna, dynamiczna informacja pasażerska informująca o bieżącym położeniu pociągu. Będą też liczne toalety oraz system zliczania pasażerów.

Alstom chwali się, że dotąd sprzedał 420 pojazdów z platformy Coradia Stream. Największymi klientami na ten nowoczesny zespół trakcyjny są Włosi, Francuzi, Holendrzy i Duńczycy. Sprzedano je także do Hiszpanii i Niemczech. Coradie Stream budowane są m.in. w Chorzowie, na Śląsku. Nie mamy jeszcze wiedzy, czy rumuńskie Coradie powstaną właśnie w Polsce.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony