Partnerzy serwisu:

Alstom dostarczy do DB Regio 24 ezt Coradia Continental

Michał Szymajda 27.10.2016 263

Alstom dostarczy do DB Regio 24 ezt Coradia Continental
Coradia Continental dla Elektro-Netz Niedersachsen-Ost w HanowerzeFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Alstom dostarczy do niemieckiego przewoźnika kolejne bardzo popularne w Niemczech elektryczne zespoły trakcyjne, zdolne rozpędzić się do prędkości 160 km/h.
Pojazdy będą użytkowane od grudnia 2019 roku w ramach wygranego w przetargu kontraktu regionalnego Breisgau Wschód – Zachód, w okolicach Freiburga na południowym zachodzie Niemiec. Zlecenie największemu niemieckiemu kolejowemu przewoźnikowi regionalnemu powierzył land Badenia-Wirtembergia, który w przetargu zaznaczył konieczność zakupu nowych ezt.

Trójczłonowe pojazdy będą miały 164 siedzące miejsca stałe oraz sporo więcej rozkładanych w przestrzeni wielofunkcyjnej w środkowym członie, gdzie znajdą się także miejsca na rowery, wózki inwalidzkie i dziecięce oraz większy bagaż. Pomiędzy siedzeniami znajdą się oczywiście gniazdka elektryczne, będzie też bezprzewodowy Internet, system informacji pasażerskiej oraz monitoring. Pociągi będą mogły rozpędzić się do 160 km/h.

Elektryczne zespoły trakcyjne Coradia Continental zostaną zbudowane w Salzgitter w Niemczech. DB Regio ma już doświadczenia w użytkowaniu tego typu ezt, bowiem eksploatuje ponad 100 sztuk tych pojazdów. Łącznie siedmiu niemieckich przewoźników używa w chwili obecnej aż 222 pojazdów tej serii.

W ostatnich dniach prezes Alstom w Polsce Lesław Kuzaj wspomniał, że w najbliższych latach możliwa będzie lokalizacja kolejnych inwestycji w chorzowskim oddziale firmy. Więcej piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony