Partnerzy serwisu:

Alstom dostarczy 54 dodatkowe pociągi regionalne dla Trenitalii

inf. prasowa 27.03.2018 1,5k

Alstom dostarczy 54 dodatkowe pociągi regionalne dla Trenitalii
Rys. Alstom
Alstom zawarł cztery umowy z Trenitalią – włoskim operatorem kolejowym, o łącznej wartości około 330 mln euro, na dostawę 54 regionalnych pociągów Coradia Stream.
W sierpniu 2016 roku Alstom i Trenitalia podpisały umowę ramową na dostawę 150 pociągów regionalnych średniej pojemności, w tym pierwszego zamówienia na 47 pociągów dla regionu Emilia Romagna. Teraz podpisano cztery umowy wykonawcze na łącznie 54 składy. Pociągi te są przeznaczone dla włoskich regionów Abruzzo (4 pociągi), Liguria (15 pociągów), Marche (4 pociągi) oraz Veneto (31 pociągów).

Jak informuje producent, Coradia Stream produkowane przez Alstom dla Trenitalia, nazywane przez włoskiego operatora „Pop”, to pociągi najnowszej generacji przeznaczone do obsługi linii regionalnych i międzymiastowych. Coradia Stream to elektryczny zespół trakcyjny o maksymalnej prędkości jazdy 160 km/h w wersji regionalnej. Pociąg zamówiony przez Trenitalia może przewieźć ponad 300 pasażerów na miejscach siedzących, oferując łatwą dostępność dzięki niskiej podłodze. Pociągi zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska w 95% nadają się do recyklingu.

– Bardzo się cieszymy, że Trenitalia oraz regiony Abruzzo, Liguria, Marche i Veneto ponownie zaufały rodzinie pociągów regionalnych Alstom – Coradia i mamy nadzieję, że pozostałe regiony również do nich dołączą. „Pop” cieszy się ogromnym uznaniem wśród miejscowych władz i pasażerów, którzy mogli niedawno obejrzeć jego pełnowymiarową makietę podczas cyklu wyjazdowych prezentacji – powiedział Michele Viale, dyrektor zarządzający Alstom we Włoszech.

Producent chwali się, że pociągi Coradia Stream można łatwo dostosować do różnych potrzeb przewoźnika. Aranżację wnętrz i rozmieszczenie miejsc siedzących można modyfikować tak, aby na przykład oferować większą liczbę miejsc siedzących w przypadku dłuższych podróży lub też mniejszą liczbę miejsc siedzących i większą miejsc stojących w przypadku krótszych podróży. Wnętrza wagonów można dostosować do pór roku i konkretnych potrzeb – istnieje możliwość dodania stojaków na rowery czy bagażników na narty, gniazdek elektrycznych, sieci Wi-Fi, automatów z napojami i przekąskami, stref multimedialnych czy stref do pracy lub wypoczynku. Zamontowane w Coradia Stream większe okna dostarczają więcej światła i przestrzeni, a tym samym zwiększają wygodę, zaś zaawansowane usługi, takie jak systemy informacyjno-rozrywkowe, łącza audio i wideo oraz system nadzoru wideo, oferujący obraz na żywo, zapewniają komfort i bezpieczeństwo.

Pociągi „Pop”, czyli Coradia Stream, są produkowane przez firmę Alstom we Włoszech. Realizacja projektu, większość procesu produkcji i certyfikacja odbywają się w zakładzie Alstom w Savigliano, Cuneo. Projektowanie i produkcja systemów trakcji oraz elektrycznych obwodów pomocniczych odbywa się w zakładzie Sesto San Giovanni (Mediolan), a pokładowe systemy sygnalizacji dostarczane są przez zakład w Bolonii.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony