Partnerzy serwisu:

Alstom dostarczy 16 kolejnych pociągów Coradia Polyvalent dla francuskiego klienta

inf. pras., oprac. ms 19.05.2019 43

Alstom dostarczy 16 kolejnych pociągów Coradia Polyvalent dla francuskiego klienta
fot. Alstom
Alstom otrzymał zamówienie na dostawę 16 dodatkowych pociągów Coradia Polyvalent do regionu Bourgogne-Franche-Comté o wartości około 170 mln euro. Władze regionu zamówiły już 24 pociągi.
Do regionu Bourgogne-Franche-Comté zamówiono 16 sześciowagonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Coradia Polyvalent. Jest to pierwsze zamówienie na tego rodzaju platformę modułową. Pociągi te mają łącznie 355 miejsc siedzących i wnętrze wagonu w stylu „Intercité”, co zapewnia pasażerom wysoki poziom komfortu dzięki dużym oknom, systemowi oświetlenia pośredniego, odchylanym fotelom z podłokietnikami, gniazdkom i wieszakom na ubrania.

Coradia Polyvalent dla regionu Bourgogne-Franche-Comté będą pierwszymi pojazdami szynowymi w tym regionie, które spełniają nową specyfikację 2014 PRM TSI. Zapewniają między innymi większe toalety, z których korzystać mogą osoby o ograniczonej możliwości poruszania się. 16 pociągów to realizacja opcji dla poprzedniego zamówienia na 24 czterowagonowe zestawy, z których dostarczono już 18.

– Coradia Polyvalent należy do rodziny pociągów Alstom Coradia. Dzięki budowie modułowej pociąg można dostosowywać do wymogów danego regionu oraz na potrzeby przewozów miejskich, regionalnych lub międzymiastowych. Dostępny jest w trzech wariantach (o długości 56, 72 lub 110 metrów) i zapewnia pasażerom optymalny poziom komfortu, bez względu na długość podróży. Dzięki niskiemu zużyciu energii, zgodności z najnowszymi standardami w zakresie emisji w trybie spalinowym oraz niskim kosztom utrzymania jest to pociąg zarówno przyjazny środowisku, jak i ekonomiczny – zachwala pociągi Alstom.

Dotychczas, w ramach zamówienia przyznanego Alstomowi przez SNCF w październiku 2009 r., zamówiono 328 pociągów Coradia Polyvalent, z czego 267 maszyn kategorii Régiolis zamówiło 9 regionów, a 61 pociągów typu Intercité – francuski urząd transportu publicznego na potrzeby przewozów krajowych. Pociągi Régiolis przejechały już ponad 50 milionów kilometrów. Pociąg Coradia Polyvalent spełnia także potrzeby rynku eksportowego: 17 pociągów zamówiło SNTF (Algieria), a 15 – APIX (Senegal).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony