Partnerzy serwisu:

Alstom kontynuuje owocną współpracę naukową z Politechniką Śląską

Martyn Janduła 05.11.2016 287

Alstom  kontynuuje owocną współpracę naukową z Politechniką Śląską
fot. Alstom
Alstom Konstal w ramach podpisanej 4 listopada z Politechniką Śląską Umowy o Partnerstwie daje możliwość realizowania półrocznych staży dla absolwentów Wydziału Mechanicznego, z opcją zatrudnienia najlepszych stażystów. Dzięki temu młodzi inżynierowie mają szansę dobrego poznania branży. Co istotne, Alstom daje również możliwość odbycia stażu kadrze dydaktycznej, co wiąże się z wymogiem odbycia praktyk w spółce branżowej.
– Mamy za sobą już pierwsze owoce programu. Pierwsza z uczestniczek naszego programu stażowego, zakończyła roczny okres pracy w zakładach Asltom Konstal w Chorzowie, na stanowisku koordynatora ds. zintegrowanego systemu zarządzania jakością w dziale inżynierungu – mówi Tomasz Szedel, dyrektor inżynieringu Alstom w Polsce. – W sumie do tej pory 10% kadry działu inżynieryjnego jest, można by rzec, czystym owocem naszej współpracy – dodaje.

Alstom wspiera również organizację wykładów w Centrum Naukowo-Dydaktycznym Transportu Kolejowego. Docelowo CNDTK swoją siedzibę będzie miało w odrestaurowanym zabytkowym budynku dworca kolejowego w Sosnowcu Maczkach. Oferowany przez gliwicką Politechnikę kierunek jest wyjątkowy w Polsce. Skierowany jest specjalnie dla rozwijającego się rynku transportu kolejowego.

W trakcie inauguracji roku akademickiego, władze uczelni skierowały na ręce dyrektora Tomasza Szedla szczególne słowa podziękowania za dotychczasową współpracę. Co warte podkreślenia, wykład otwierający traktował o kolejach dużych prędkości w oparciu o udany projekt Pendolino w Polsce. – Ta współpraca to bardzo ważna inwestycja dla Alstom w Polsce, bo to inwestycja w kapitał ludzki – mówi Szedel.

Alstom, jako promotor zrównoważonego transportu, rozwija i dystrybuuje systemy, urządzenia i usługi dla sektora kolejowego. Posiada szeroką ofertę rozwiązań w branży, od pociągów dużych prędkości, po pociągi metra i tramwaje oraz usługi dla klientów (utrzymanie, modernizacja) oraz systemy sterowanie ruchem kolejowym i infrastrukturą. W roku finansowym 2015/16 Alstom odnotował sprzedaż 6,9 mld euro oraz zamówienia o wartości 10,6 mld euro. Alstom, z siedzibą główną we Francji, jest obecny w ponad 60 krajach, zatrudniając dzisiaj 31 000 pracowników.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony