Partnerzy serwisu:

Akiem przejmuje duży pool z taborem pasażerskim

inf. pras., oprac ms 23.02.2020 0

Akiem przejmuje duży pool z taborem pasażerskim
Fot. Akiem
Spółka Akiem Group, będąca wiodącym europejskim podmiotem na rynku wynajmu lokomotyw, przejmie działalność Macquarie European Rail, dużej firmy leasingującej tabor na rynku brytyjskim i w krajach kontynentalnej Europy Zachodniej.
Transakcja obejmuje 137 lokomotyw eksploatowanych przez 21 przewoźników towarowych i pasażerskich w Europie kontynentalnej i w Wielkiej Brytanii, 30 elektrycznych zespołów trakcyjnych wynajmowanych przez franczyzę kolejową Greater Anglia w Wielkiej Brytanii, 16 spalinowych zespołów trakcyjnych eksploatowanych przez franczyzę holenderską oraz 110 wagonów. Transakcja zostanie sfinalizowana pod warunkiem uzyskania wymaganych prawnie zezwoleń.

Od 2016 roku spółka Akiem Group zainwestowała w ponad 200 lokomotyw, których dostawy są w toku, a ich zakończenie zaplanowane jest na 2021 rok. Rozwój Akiem został wzmocniony poprzez przejęcie w 2017 roku spółki mgw Service, europejskiego lidera w zakresie usług utrzymania taboru, a także konsolidację sieci europejskich przedstawicieli lokalnych oraz kompleksowej sieci serwisowej.

Przejęcie to pozwoli Akiem wzmocnić pozycję lidera na europejskim rynku leasingu lokomotyw, dysponującego największą flotą na kontynencie. Po przejęciu grupa będzie posiadała zróżnicowaną gamę ponad 600 lokomotyw eksploatowanych przez 65 klientów w Europie kontynentalnej, a teraz również w Wielkiej Brytanii. Dzięki transakcji Akiem dywersyfikuje także swoją ofertę poprzez wejście na rynek leasingu pociągów pasażerskich, a także zwiększenie zakresu swoich kompetencji w celu dostosowania się do potrzeb operatorów i organów zarządzających transportem w całej Europie, a w szczególności we Francji.

- Nabycie pierwszego poolu z taborem pasażerskim będzie dla nas okazją do przyspieszenia procesu wzmacniania naszej pozycji rynkowej w zakresie finansowania pociągów pasażerskich w Europie oraz w kontekście liberalizacji rynku francuskiego - powiedział Fabien Rochefort, prezes Akiem Group.

Obecnie Akiem Group posiada flotę 430 lokomotyw i działa we wszystkich największych krajach Europy kontynentalnej, osiągając przychody na poziomie ponad 150 milionów euro. Akiem Group obsługuje ponad 50 klientów działających zarówno na rynku przewozów towarowych jak i pasażerskich.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony