Partnerzy serwisu:

Akiem rośnie. Przejęcie MER potwierdzone

inf. pras. oprac. jm 24.04.2020 13

Akiem rośnie. Przejęcie MER potwierdzone
Fot. Alan Frost, MER / Class 379, Londyn
Potentat rynku leasingu lokomotyw Akiem potwierdził przejęcie brytyjskiej spółki Macquarie European Rail (MER). Dzięki temu jego flota wzrosła do ponad 600 lokomotyw.
Po ogłoszonym 17 lutego podpisaniu ostatecznej umowy mającej na celu przejęcie działalności w zakresie najmu taboru kolejowego spółki Macquarie European Rail (MER), a także po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń ze strony właściwych organów, Akiem Group potwierdza sfinalizowanie tej transakcji w dniu 23 kwietnia 2020 roku. – Jesteśmy dumni z zakończenia operacji przejęcia działalności Macquarie European Rail. W czasie, gdy nasza grupa zmobilizowana jest w służbie operatorów transportu kolejowego w całej Europie, którzy zapewniają transport około 70% wolumenu sprzed kryzysu związanego z COVID-19, jesteśmy przekonani, że transport kolejowy jest zrównoważonym środkiem transportu, którego potrzebują nasze społeczeństwa. Podzieliliśmy się tym przekonaniem z naszymi partnerami finansowymi, którzy pomimo bezprecedensowego kontekstu zdrowotnego zapewnili nam wsparcie przy finansowaniu tej operacji. Cieszymy się, że dołączają do nas zespoły Macquarie European, aby wspólnie obsługiwać naszych klientów i wspierać ich rozwój w całej Europie – powiedział Fabien Rochefort, prezes Akiem Group cytowany w komunikacie.

Akiem przypomina, że transakcja obejmuje 137 lokomotyw eksploatowanych przez 21 przewoźników towarowych i pasażerskich w Europie i w Wielkiej Brytanii, 30 elektrycznych zespołów trakcyjnych wynajmowanych przez franczyzę kolejową Greater Anglia w Wielkiej Brytanii, 16 spalinowych zespołów trakcyjnych eksploatowanych przez franczyzę holenderską oraz 110 wagonów.

Dzięki temu przejęciu Akiem Group umocnił się na pozycji największego leasingodawcy na europejskim rynku leasingu lokomotyw, posiada dziś zróżnicowaną gamę ponad 600 lokomotyw eksploatowanych przez 65 klientów w kontynentalnej Europie, a teraz również w Wielkiej Brytanii. Dzięki transakcji Akiem Group dywersyfikuje także swoją ofertę poprzez wejście na rynek leasingu pociągów pasażerskich, a także zwiększenie zakresu swoich kompetencji w celu dostosowania się do potrzeb operatorów i organów zarządzających transportem zarówno w Europie jak i we Francji – czytamy w komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony