Partnerzy serwisu:

Akcja #ZawszeNaSłużbie chwalona przez UTK

inf. pras. oprac. jm 13.05.2020 735

Akcja #ZawszeNaSłużbie chwalona przez UTK
Fot. PKP Intercity
Akcja #ZawszeNaSłużbie spotkała się dobrym przyjęciem branży. Docenia ją również Urząd Transportu Kolejowego. 
Akcja #ZawszeNaSłużbie, która zaczęła się od filmów z PKP Energetyka została doceniona przez Urząd Transportu Kolejowego. – Zaangażowanie, z jakim kolejarze w całym kraju podchodzą do swoich obowiązków, jest godne podkreślania na każdym kroku. Możemy być dumni z tego, jak w trakcie tych ciężkich dwóch miesięcy sprawnie działa system kolejowy. W mojej opinii kolej zdaje ten egzamin z bardzo wysoką notą – ocenia dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. – Cieszy mnie odzew spółek kolejowych na akcję #ZawszeNaSłużbie zapoczątkowaną przez PKP Energetyka. Powstałe nagrania dają okazję, by szersze grono odbiorców mogło zobaczyć czym jest i jak działa kolej – dodaje Góra.

Jak zaznacza Urząd, w sieci pojawiło się wiele materiałów związanych z akcją. Na filmach widać w jaki sposób pracownicy kolei w tym wyjątkowym czasie dbają o bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, czy pracują w terenie, w pociągach czy na dworcach kolejowych. Dla każdego z nich priorytetem jest bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie systemu – pisze urząd, wskazując, że epidemia nie zatrzymała kolei. – Codzienne życie milionów Polaków uzależnione jest od sprawnie działającego transportu kolejowego. Tysiące pasażerów muszą sprawnie dostać się do swoich zakładów pracy, towary dotrzeć do fabryk czy sklepów. W czasie epidemii kolejarze pokazują, że można na nich zawsze liczyć. Musimy pamiętać, że większość pracowników sektora kolejowego nie może wykonać swojej pracy zdalnie. Tym bardziej trzeba docenić ich stały trud w zapewnieniu niezawodnego i bezpiecznego transportu – zaznacza UTK.

W sieci pojawiły się nagrania kilku spółek kolejowych. Możemy na nich zobaczyć pracowników PKP Energetyka, PKP Intercity, PKP PLK, Kolei Śląskich, Kolei Dolnośląskich, Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej czy LOTOS Kolej. Cześć podmiotów prowadzi również dodatkowe działania. U niektórych przewoźników pracownicy służby zdrowa mogą liczyć na bilety miesięczne za złotówkę, a inni do biletu miesięcznego dołączają pakiet 20 bezpłatnych maseczek ochronnych. – Tylko wspólnie jesteśmy w stanie skutecznie zadbać o bezpieczeństwo obywateli. Dlatego każda inicjatywa, która wspiera trud innych służb, w szczególności medyków jest bardzo istotna – podsumowuje dr. inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Wszystkie nagrania w ramach akcji #ZawszeNaSłużbie można zobaczyć w specjalnym wątku na naszej stronie oraz na naszym Facebooku.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
ZawszeNaSłużbie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony