Partnerzy serwisu:

Akademia Szkoleń Knorr-Bremse – zdobądź wiedzę i wyprzedź konkurencję!

materiał partnera 28.06.2018 613

arrow
arrow
Akademia Szkoleń Knorr-Bremse – zdobądź wiedzę i wyprzedź konkurencję!
fot. Piotr Szalański
Akademia Szkoleń Knorr-Bremse – zdobądź wiedzę i wyprzedź konkurencję!
Akademia Szkoleń Knorr-Bremse – zdobądź wiedzę i wyprzedź konkurencję!
Ostatnie lata na rynku kolejowym obfitowały w zakupy nowego taboru, jak i w modernizacje starszych konstrukcji. W tym czasie rozwój techniczny jaki objął systemy hamulcowe i inne układy pojazdów szynowych diametralnie zmienił ich budowę i funkcjonalność.
W związku z powyższym, zarówno producenci jak i operatorzy stają przed koniecznością przystosowania zaplecza technicznego, przeszkolenia pracowników do obsługi urządzeń i podsystemów nieznanych w tradycyjnych lokomotywach, wagonach czy EZT/SZT.

Firma Knorr-Bremse, aktywnie uczestniczy w tym rozwoju – jest także pionierem w tym zakresie. Od wielu lat wdraża także liczne rozwiązania techniczne w szeroko pojętych systemach taboru kolejowego. Tym samym, skutecznie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów, ułatwienia diagnostyki oraz zwiększenia efektywności taboru.

Wśród nowych układów i urządzeń, które na dobre zagościły w pojazdach szynowych należy wymienić min.:
  • Sprężarki śrubowe SL oraz tłokowe bezolejowe VV,
  • Adsorpcyjne osuszacze powietrza LTZ,
  • Nowoczesne tablice hamulcowe dolokomotyw oraz EP-compact’y,
  • Modułowe zadajniki hamulcowe,
  • Kompaktowe zaciski hamulcowe oraz tarcze i okładziny hamulcowe,
  • Sterowniki hamulcowe BCU,
  • Elektronicznie sterowane układy przeciwpoślizgowe WSP.
Każdy producent i operator taboru wie, że kluczowym czynnikiem procesu produkcji i utrzymania jest człowiek. Począwszy od konstruktorów, pracowników utrzymania, przez serwis, na kadrze technicznej i dziale zakupów kończąc – wiedza i doświadczenie są najcenniejszym kapitałem firmy.

Nietrafiona diagnoza, usterki, niewłaściwe utrzymanie taboru czy zakup nieodpowiedniego sprzętu to bardzo kosztowne błędy, które przyczynić się mogą do opóźnień pociągu, a nawet wstrzymania eksploatacji pojazdu przez UTK.

Knorr-Bremse od lat wspiera proces budowy i eksploatacji pojazdów, oferując szeroki wachlarz szkoleń teoretycznych i praktycznych. Bazując na tych doświadczeniach, dzięki wsparciu merytorycznemu tj. szkolenia otwarte pod logiem „Akademii Szkoleń”. Firma oferuje możliwość poznania budowy i zasad działania współczesnych układów hamulcowych oraz innych podsystemów pojazdów szynowych.

Akademia Szkoleń skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: konstruktorów, pneumatyków, maszynistów, serwisantów, pracowników utrzymania i innych. Spotkania na neutralnym gruncie, dają możliwość otwartej dyskusji oraz wymiany wzajemnych doświadczeń i wiedzy. Jest to również forma motywacji pracowników oraz fundament ich rozwoju i długotrwałej współpracy z pracodawcą.

Więcej informacji na stronie: www.knorr-bremse.pl 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Knorr-Bremse
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony