Partnerzy serwisu:

Agresywny mężczyzna zdemolował Pendolino. Skład wyłączono z ruchu

Michał Szymajda 07.09.2022 13,3k

Agresywny mężczyzna zdemolował Pendolino. Skład wyłączono z ruchu
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
5 września agresywny mężczyzna wszczął awanturę na pokładzie pociągu EIP z Gdańska do Krakowa. 26-latek zdemolował Pendolino do tego stopnia, że trzeba było podstawić pojazd rezerwowy.
26-letni mieszkaniec Warszawy wybrał skład Pendolino i najprawdopodobniej brak możliwości opuszczenia pociągu na stacji przed Warszawą wzbudził jego agresję.

– Mężczyzna na odcinku Nasielsk – Modlin zerwał hamulec bezpieczeństwa i zatrzymał pociąg. Wyrwał młotek bezpieczeństwa i wybił nim łącznie pięć szyb w drzwiach wyjściowych w trzech wagonach – powiedział rzecznik warszawskiej policji Sylwester Marczak. Furia mężczyzny nie zakończyła się na tym. Poinformował on bowiem, że na pokładzie pociągu jest bomba. Na stacji Warszawa Wschodnia czekali na niego policjanci oraz specjaliści od ładunków wybuchowych.

– Policja interweniowała w pociągu EIP 5302 relacji Gdynia Główna – Kraków Główny do podróżnego, który wyrządził szkody w pojeździe. Ze względu na uszkodzenia na stację podstawiono drugi skład ED250, którym pasażerowie kontynuowali podróż do Krakowa – powiedziała Katarzyna Grzduk, rzeczniczka PKP Intercity.

Zniszczony pociąg ED250 został czasowo wyłączony z ruchu do momentu wymiany uszkodzonych elementów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony