Partnerzy serwisu:

Aglomeracja łódzka: Rozszerzone honorowanie biletów ŁKA i PKP Intercity

Kasper Fiszer 28.12.2021 2,5k

Aglomeracja łódzka: Rozszerzone honorowanie biletów ŁKA i PKP Intercity
Pociąg ŁKA w Łodzifot. Kasper Fiszer
Z biletem ŁKA w pociągach PKP Intercity do Koluszek i Ozorkowa? Tak – przewoźnicy zaktualizowali zasady wzajemnego honorowania biletów. Nowe zasady będą obowiązywać do końca przyszłego roku.
Od dwóch lat ŁKA, największy i najważniejszy przewoźnik kolejowy w regionie łódzkim, współpracuje z PKP Intercity w zakresie wzajemnego honorowania biletów. Dużym udogodnieniem była wprowadzona wówczas unia taryfowa pomiędzy spółkami dotycząca obszaru ścisłej aglomeracji łódzkiej – od Zgierza do Pabianic wraz z obszarem administracyjnym całej Łodzi. Pozwoliło to na realne zwiększenie częstotliwości dla stałych pasażerów ŁKA, którzy w godzinach, w których nie jest realizowany kurs regionalny, mogli wsiąść bez dopłat do pociągu dalekobieżnego.

Dwa nowe długie odcinki objęte umową

Łódzka spółka poinformowała o nowych zasadach honorowania, które będą obowiązywać do 31 grudnia przyszłego roku, a które przynoszą kolejne udogodnienia. Obszar unii taryfowej został bowiem znacząco powiększony i obejmuje także położone znacznie dalej od Łodzi miejscowości. Z biletem ŁKA można teraz pojechać także na odcinku z Łodzi do Koluszek, a od 1 stycznia 2022 r. – również pomiędzy Łodzią a Ozorkowem.

Wszystkie odcinki, na których bilety wzajemnie uznawane były do tej pory, nadal objęte są umową o wzajemnym honorowaniu. Wciąż można więc korzystać zeń na trasach Łódź-Widzew – Łódź Kaliska, Zgierz – Pabianice czy Łódź-Widzew – Łódź Fabryczna. Zasady mówią o biletach ważnych na przejazd pociągiem danego przewoźnika, obejmują więc także np. bilety miejskie, na podstawie których można podróżować Łódzką Koleją Aglomeracyjną na obszarze administracyjnym Łodzi.

Do pociągu można wejść bez miejscówki – przynajmniej na razie

Spółki ustaliły przy tym, że pasażerowie z biletami ŁKA w pociągach PKP Intercity, nawet tych objętych obowiązkiem rezerwacji miejsca, nie muszą pobierać miejscówek. Firmy zastrzegły jednak, że taki obowiązek zostanie wprowadzony, jeśli znów wejdą w życie przepisy ustanawiające limit osób mogących podróżować jednym pociągiem (takie regulacje wdrażano w związku z pandemią koronawirusa). Ewentualne szczegóły na ten temat mają być przekazywane na bieżąco.

– Informacje dotyczące wzajemnego honorowania biletów są dostępne na naszej stronie internetowej – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy przewoźnika. Można tam znaleźć także wzmiankę o tym, że spółki wzajemnie uznają również swoje bilety na przewóz bagażu oraz psa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony