Partnerzy serwisu:

Agility uruchamia połączenia kolejowe do Chin

inf. prasowa 18.08.2016 173

Agility uruchamia połączenia kolejowe do Chin
fot. Agility Logistics Polska
Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, wprowadził nową usługę transportu kolejowego opartą na regularnych połączeniach kolejowych pomiędzy Polską a Chinami. Firma zapewnia klientom bezpośrednie połączenia z 11 największymi prowincjami w Chinach. 
Jak informuje Agility, transporty z Polski odbywają się trzy razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota), a w przypadku wybranych kierunków, także w weekendy. W Chinach pociągi wyjeżdżają z 11 terminali kolejowych, zlokalizowanych w Changsha, Suzhou, Harbin, Dalian, Zhengzhou, Wuhan, Chongqing, Chengdu, Xiamen, Yiwu i Hefei. Do Europy docierają dwoma szlakami komunikacyjnymi – północnym i południowym, pokonując dystans ok. 10 tys. km.

Czas przejazdu, w zależności od tego, z którego terminala kolejowego w Chinach wyjeżdżają pociągi, wynosi 11-22 dni. Natomiast całkowity czas realizacji usługi w systemie door-to-door, od momentu odbioru towaru od klienta w Chinach do jego doręczenia w Polsce i Europie, wynosi od 18 do 23 dni.

– W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania transportem kolejowym jako alternatywy dla transportu morskiego. Głównymi klientami są importerzy towarów z Chin, przede wszystkim z branży automotive, przemysłowej, elektronicznej i spożywczej. Decydujące znaczenie ma czas dostawy, koszty i bezpieczeństwo. Transport kolejowy jest znacznie tańszy niż lotniczy. Z kolei przewaga transportu kolejowego nad morskim wynika z krótszego czasu i większego bezpieczeństwa dostaw – powiedział Rafał Strzelec, Station Manager Agility Logistics Polska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony