Partnerzy serwisu:

Adrian Furgalski założył się z Krzysztofem Mamińskim o wydanie 66 mld zł na KPK

Jakub Dybalski 26.09.2017 4,6k

Adrian Furgalski założył się z Krzysztofem Mamińskim o wydanie 66 mld zł na KPK
fot. Martyn Janduła
– Jestem gotów założyć się o to, że wydamy terminowo 66 mld zł na inwestycje kolejowe – powiedział podczas debaty otwierającej targi Trako 2017 prezes grupy PKP Krzysztof Mamiński. Jedynym, który po chwili w sali przyjął propozycję był wiceprezes ZDG Tor Adrian Furgalski.
Chodzi o ponad 66 mld zł, które w ramach Krajowego Programu Kolejowego mają zostać przeznaczone na infrastrukturę do 2023 r.

– Jeśli uznamy z góry, że to się nie uda, to się nie uda. Ale patrzę na ekscelencję [jednym z gości debaty o kolejowych uregulowaniach prawnych w UE był biskup Sławoj Leszek Głódź – red.] i mam wrażenie, że wiara czyni cuda – przyznał Mamiński.

– Mnie to bardzo cieszy – zaznaczyła Małgorzata Zielińska, zastępczyni dyrektora Departamentu Programów infrastrukturalnych w Ministerstwie Rozwoju. – Pan prezes jeszcze w marcu nie do końca wierzył w wykorzystanie środków przez PKP PLK. Teraz wierzy. Pan minister Bittel jeszcze przed miesiącem był raczej pesymistą. Dziś, jak widzę jest umiarkowanym optymistą. Ja też jestem optymistką. Porównując tę perspektywę z ubiegłą, jesteśmy dwa lata to przodu. Kontraktacja na koniec tego roku powinna sięgnąć 50 proc. Wiec i ja sądzę, że się uda – powiedziała Zielińska.

– PLK już wykonały gigantyczną pracę. Pamiętajmy,  że te środki powinny być wydatkowane od 2014 r. Ktoś ten czas przespał. Musieliśmy nadrabiać stracony czas. Ale jestem pewien, że PLK sobie poradzą, przewoźnicy pasażerscy i towarowi dalej będą dbać o jakość usług, a producenci taboru będą produkowali takie pojazdy, jakie będą spełniać nasze oczekiwania, w długich seriach – mówił Mamiński.

Panowie założyli się o butelkę dobrej whisky.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony