Partnerzy serwisu:

Adamczyk: Koleje Małopolskie godzą w interes Przewozów Regionalnych

Jakub Madrjas 09.09.2016 417

Adamczyk: Koleje Małopolskie godzą w interes Przewozów Regionalnych
Fot. Patryk Farana
– Jak doprowadza pan do konieczności likwidacji podmiotu, którego jest pan właścicielem, to czuje się pan z tym dobrze? – mówił o sytuacji małopolskiego oddziału Przewozów Regionalnych w Radiu Kraków minister Andrzej Adamczyk.
Koleje Małopolskie za trzy lata mają przejąć obsługę połączeń regionalnych w województwie małopolskim. Zapowiedział to w maju marszałek Jacek Krupa. Poprzedni zarząd PR rozważał nawet sprzedaż zorganizowanej części PR województwu. – Zarząd spółki Przewozy Regionalne i jej prezes nie przewidują odsprzedaży jakiejkolwiek zorganizowanej części firmy. To jest oficjalne stanowisko i ono nie ulegnie zmianie – zapewnił jednak niedawno powołany w tym roku prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Mamiński.

Do sytuacji przewozowej w Małopolsce odniósł się na antenie Radia Kraków minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. – Mam swoją opinię na ten temat. W Małopolsce działały Przewozy Regionalne; należało je dofinansować a nie powoływać konkurencję. Przewozy były własnością marszałka i ten sam marszałek powołał Koleje Małopolskie. To konkurencja. To działanie wymierzone w interes działającej spółki, będącej własnością tego, który decyzje podejmuje. To nielogiczne – dowodził minister.

Jak dodał, od zeszłego roku Przewozy Regionalne są już w większości własnością Skarbu Państwa poprzez Agencję Rozwoju Przemysłu. – Teraz firma powołana przez marszałka jest konkurencją dla Przewozów Regionalnych – wskazywał, dodając, że w województwie nie ma miejsca na dwie spółki. – Kiedyś marszałek tłumaczył, że podzielony zostanie rynek przewozowy. On jest podzielony specyficznie. Te lukratywne linie obsługuje nowa spółka, a Przewozom zostały te najmniej atrakcyjne – mówił Adamczyk. 

– Mówi się o likwidacji Przewozów. Za to powinni odpowiedzieć ci, którzy powołali konkurencję – stwierdził Adamczyk. – Jak doprowadza pan do konieczności likwidacji podmiotu, którego jest pan właścicielem, to czuje się pan z tym dobrze? To moja opinia. To decyzje polityków poprzedniego rządu, oni powinni odpowiadać na te trudne pytania – zakończył minister.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony