Partnerzy serwisu:

Większość pociągów Nightjet powróci 9 grudnia. Ruszają pociągi Thalys do Niemiec

Artur Bogdanowicz 01.12.2020 2,6k

Większość pociągów Nightjet powróci 9 grudnia. Ruszają pociągi Thalys do Niemiec
Fot. ÖBB
9 grudnia na tory powrócą zawieszone nocne pociągi Nightjet, łączące różne kraje europejskie z Austrią, uruchamiane przez OBB. Do siatki połączeń wróci też część międzynarodowych pociągów Thalys.
9 grudnia, czyli zaledwie na cztery dni przed wejście nowego rozkładu jazdy pociągów, na tory powrócą zawieszone na początku listopada pociągi Nightjet, poinformowały Koleje Austriackie (ÖBB). Decyzją z końca października zawieszono niemal wszystkie pociągi, z wyjątkiem kursującego z Wiednia do Berlina przez Polskę pociągu Nightjet.

Nocne pociągi połączą ponownie Austrię, Niemcy, Włochy i Szwajcarię. Z uwagi na trudną sytuację epidemiologiczną na czas nieokreślony przełożono start nowej linii do Amsterdamu, nocne pociągi nie dojadą też do odwołania do Brukseli. Na razie pociągi (a właściwie jeden, rozdzielany na cześć do Holandii i Belgii) kończyć będą bieg w Düsseldorfie. 

Wracają pociągi Thalys do Niemiec

Wraz z wejściem w życie w Niemczech listopadowych obostrzeń Thalys zawiesił kursowanie pociągów z Brukseli i Paryża do Niemiec. W połowie grudnia przywrócona zostanie pierwsza para na linii Kolonia-Paryż przez Aachen (Akwizgran), Lüttich/Liege i Brukselę. Przed południem skład wyruszy z Francji, by 3,5h później dotrzeć do Nadrenii Północnej-Westfalli. Kurs powrotny wystartuje o 16:43 by o 20:05 dotrzeć nad Sekwanę.

Od 1 lutego przywrócona będzie na linii druga para pociągów, która od 19 lutego kursować będzie w pełnej relacji Dortmund-Düsseldorf-Kolonia-Bruksela-Paryż. Przywrócenie pełnego rozkładu spodziewane jest dopiero po zażegnaniu pandemii.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport