Partnerzy serwisu:

8 ofert na modernizację towarowej obwodnicy Poznania

Jakub Rösler 20.03.2023 3,1k

8 ofert na modernizację towarowej obwodnicy Poznania
fot. Jakub Rösler
PKP PLK otrzymały osiem ofert na modernizację i przystosowanie do ruchu pasażerskiego towarowej obwodnicy Poznania. Co ciekawe wszystkie oferty mieszczą się w budżecie zamawiającego, opiewającym na około 2,118 miliarda złotych.
PKP PLK chcą zmodernizować towarową obwodnicę Poznania a jednocześnie dostosować ja do ruchu pociągów pasażerskich dzięki budowie nowych przystanków kolejowych oraz brakujących odcinków torów. W ramach inwestycji założono budowę nowych lub przebudowę obecnych przystanków kolejowych. Takie działania dotkną więc chociażby stacje na Franowie, a nowe platformy powstaną na Naramowicach czy na Piątkowie, w okolicy pętli tramwajowej na Sobieskiego. Dokładny opis całego projektu można znaleźć tutaj.

Właśnie minął termin składania ofert w omawianym przetargu. Realizacją inwestycji zainteresowanych jest ośmiu wykonawców. Najtańszą ofertę, o wartości niespełna 1,467 miliarda złotych brutto, złożyła firma Torpol. Najdroższa oferta, autorstwa Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor, opiewa na niespełna 2 miliardy złotych brutto. Dokładny spis ofert prezentujemy poniżej.


Co istotne, wszystkie oferty mieszczą się w budżecie PKP PLK, określonym na około 2,118 miliarda złotych brutto. To drugie podejście do omawianej inwestycji, ponieważ pierwsze postępowanie unieważniono z powodu wartości ofert, które znacznie przewyższały budżet zarządcy infrastruktury.

Spółce nie udało się też ówcześnie pozyskać dofinansowania do inwestycji z programu CEF. Obecnie PLK po raz kolejny starają się uzyskać środki z następnej edycji unijnego programu, o czym informuje nas Radosław Śledziński z Biura Prasowego PKP PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony