Partnerzy serwisu:

8 Griffinów z Newagu prowadzi pociągi PKP Intercity [film]

Michał Szymajda 18.03.2020 10,1k

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pierwsze elektrowozy Griffin od 15 marca rozpoczęły normalną pracę eksploatacyjną wraz z wagonami PKP Intercity.
Lokomotywy EU160 zostały dopuszczone do eksploatacji przez UTK w drugiej połowie lutego. Na początku marca PKP Intercity przeprowadziło do końca proces odbiorów i szkolenia maszynistów. Najnowsze, wyprodukowane w Polsce elektrowozy, zgodnie z ostatnią deklaracją przewoźnika, miały wejść do ruchu w połowie marca. Tak też się stało i już prowadzą pociągi pasażerskie spółki z prędkością nawet 160 km/h (więcej na temat elektrowozów można przeczytać tutaj).

– PKP Intercity, zgodnie z zapowiedzią, wprowadziło do eksploatacji pierwszych 8 lokomotyw EU160 Griffin, które zostały wcześniej przez spółkę odebrane. Pozostałe pojazdy będą sukcesywnie odbierane wraz z ich dostarczaniem przez producenta – potwierdził zespół prasowy PKP Intercity. Łącznie operator zamówił 30 elektrowozów od nowosądeckiego producenta: 20 w ramach zamówienia podstawowego i 10 w ramach opcji.

Ta, bez wątpienia bardzo ważna informacja, została informacyjnie „przykryta” przez fakt odwołania rekordowej liczby niemal połowy pociągów państwowej spółki w związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce. Piszemy o nim tutaj.

Nagranie z pierwszego dnia służby pochodzi z kanału 100% KOLEJ na kanale Youtube.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony