Partnerzy serwisu:

600 nowych miejsc pracy i 30 dodatkowych składów KDP - kolejne miliardowe inwestycje Deutsche Bahn

Artur Bogdanowicz 23.11.2019 30

600 nowych miejsc pracy i 30 dodatkowych składów KDP - kolejne miliardowe inwestycje Deutsche Bahn
fot. Siemens
Na specjalnym posiedzeniu rady nadzorczej Kolei Niemieckich (Deutsche Bahn) zapadły kilka dni temu ważne decyzje. Spółka ma utworzyć 600 nowych miejsc pracy i zamówić 30 dodatkowych składów dużych prędkości.
Do zarządu DB powołana została Sigrid Nikutta, kierująca obecnie Berlińskimi Zakładami Komunikacyjnymi (BVG). Odpowiadać będzie w zarządzie za przewozy towarowe i kierować jednocześnie spółką DB Cargo AG. Nikutta pracowała w spółce od 2001 do 2010 roku i opuściła ją dla stanowiska w BVG. Zarząd z kolei opuści Alexander Doll, który odpowiadał nie tylko za przewozy towarowe, ale i za finanse i logistykę.

Jednocześnie rada nadzorcza wyraziła zgodę na rozbudowę floty dalekobieżnej DB. W tym celu zakupionych będzie 30 dodatkowych składów KDP. Dotąd w planach było nabycie 137 pociągów ICE4, 23 ECx (Talgo) i 17 jednostek KISS. Nowe pociągi mają zapewnić dodatkowe 11.400 miejsc w ofercie przewoźnika. Każdy z nich ma być też wyposażony w 8 miejsc do przewozu rowerów.

Dodatkowe 500 mln euro ma kosztować rozbudowa warsztatów serwisujących składy ICE, dotyczy to głównie stanowisk we Frankfurcie nad Menem i Cottbus. Dzięki inwestycjom Deutsche Bahn mają utworzyć 600 nowych miejsc pracy. 

Wciąż nie zapadły wiążące decyzje w sprawie sprzedaży spółki DB Arriva. Ostateczna decyzja oczekiwana jest jeszcze w tym roku. Według niektórych komentarzy, to właśnie dotychczasowe niepowodzenie tego planu spowodowało dymisję Alexandra Dolla.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony