Partnerzy serwisu:

60 zmodernizowanych wagonów 174A już w PKP Intercity

Michał Szymajda 01.08.2019 539

60 zmodernizowanych wagonów 174A już w PKP Intercity
Fot. bazawagonów.pl
PKP Intercity odebrało z Fabryki Pojazdów Szynowych H. Cegielski ostatni wagon z partii 60 pojazdów zmodernizowanych w ramach kontraktu podpisanego w 2017 roku.
PKP Intercity umowę z Cegielskim podpisało w listopadzie 2017 r. Przedmiotem umowy było wykonanie naprawy okresowej 60 wagonów na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją oraz przeglądu na 3. poziomie. Przebudowie uległy wagony typu 111A, które po modernizacji zyskały oznaczenie 174A. Co ważne: w ramach modernizacji wagony otrzymały nowe, ciche wózki, co przekłada się na wysoki komfort akustyczny podróży w nich. Wartość kontraktu podstawowego wyniosła ponad 273 mln złotych brutto.

PKP Intercity wykorzystało zawarte w umowie prawo opcji i rozszerzyło kontrakt w październiku 2018 roku o modernizację kolejnych 30 wagonów. Łączna wartość kontraktu wzrosła więc do blisko 410 mln zł brutto. Pierwszy zmodernizowany wagon także został już przekazany do PKP Intercity. Poznańska firma ma 30 miesięcy na realizację całego zamówienia od momentu podpisania umowy. W sumie w Cegielskim powstanie 90 przedziałowych wagonów 174A.

Warto zaznaczyć, że prace przy wagonach rozpoczęły się fizycznie nieco ponad rok temu. A więc w ponad rok Cegielskiemu udało się zakończyć zaawansowaną przebudowę 60 pojazdów. To bardzo dobry rezultat. – Poznańska fabryka wykonała kontrakt w jego części podstawowej w ponad 2 miesiące przed terminem – przyznaje PKP Intercity. Z pierwszych wagonów pasażerowie mogli korzystać już w grudniu zeszłego roku. Kolejne systematycznie wzmacniały składy przewoźnika od stycznia tego roku.

– Unowocześnione wagony to pojazdy przedziałowe klasy 2. (z 6 miejscami w przedziałach – dop. red.), wyposażone w wygodne fotele, z klimatyzacją, gniazdkami, elektronicznym systemem informacji pasażerskiej oraz z toaletami z zamkniętym obiegiem. Ponadto w wagonach zainstalowane zostały wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego internetu – informuje biuro prasowe PKP Intercity.

Zmodernizowane wagony, po wykonaniu całego zamówienia, obsłużą połączenia na trasach:

• Szczecin – Trójmiasto – Olsztyn – Białystok
• Wrocław/Zielona Góra – Poznań – Gdynia/Olsztyn – Białystok
• Kraków/Lublin– Katowice – Wrocław – Zielona Góra –Szczecin – Świnoujście
• Przemyśl – Lublin – Warszawa – Bydgoszcz – Gdynia/Piła – Kołobrzeg/Gorzów Wlkp.
• Suwałki – Białystok/Lublin – Warszawa – Poznań – Szczecin/Gorzów Wlkp./Zielona Góra.

Obecnie są z nowoczesnych wagonów 174A zestawiane są następujące pociągi:

Morcinek rel. Wrocław – Radom – Wrocław
Czcibór rel. Wrocław – Szczecin – Wrocław
Mamry rel. Wrocław – Białystok – Wrocław
Pomorzanin rel. Gdynia – Wrocław – Gdynia
Bolko rel. Wrocław – Radom – Wrocław
Albatros rel. Gdańsk – Szczecin – Gdańsk
Żuławy rel. Szczecin – Olsztyn – Szczecin
Jeziorak rel. Olsztyn – Poznań – Olsztyn


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony