Partnerzy serwisu:

436 milionów euro na inwestycje kolejowe w samej Bawarii

Michał Szymajda 15.07.2020 1,3k

436 milionów euro na inwestycje kolejowe w samej Bawarii
Lokalny pociąg w Monachiumfot. M. Szymajda
Inwestycje w kolej mają być jednym z elementów utrzymania gospodarki Niemiec w należytej kondycji. Deutsche Bahn i rząd niemieckiego landu Bawarii właśnie zapowiedzieli olbrzymie kolejowe inwestycje.
– Naszym celem jest to, abyśmy mieli atrakcyjny i jeszcze bardziej dostępny transport publiczny w całej Bawarii. Chcemy do niego zachęcać jeszcze większą liczbę mieszkańców i odwiedzających Bawarię. Potrzebujemy do tego dobrej infrastruktury, szczególnie kolejowej. Dlatego bardzo cieszę się z nadchodzącej szerokiej współpracy z Deutsche Bahn. Nasza wspólna inwestycja pomoże również ożywić przemysł budowlany, którego wsparcie jest konieczne dla przeciwdziałania skutkom koronawirusa – powiedziała Kerstin Schreyer, minister budownictwa, infrastruktury i transportu Bawarii.

Inwestycje, które przeprowadzi południowy niemiecki land, są podobne do tych, które realizowane są w Polsce ze środków z Regionalnych Programów Operacyjnych. Także w przypadku Bawarii nacisk będzie położony na rozwój linii lokalnych, ale także na budowę nowej infrastruktury dworcowej.

Powstaną, lub zostaną gruntownie przebudowane stacje w Lindau, Wurzburgu, Regensburgu i Brunnen. Zelektryfikowane zostaną krótkie odcinki linii od Wasserburga do Ebersber oraz z Pfronten-Steinach do Austriackiej granicy, dobudowany zostanie drugi tor do Lindau nad Jeziorem Bodeńskim. Podniesiona zostanie prędkość na 6 liniach lokalnych, gdzie zainstalowany zostanie ETCS. Ponadto szereg średniej wielkości stacji zostanie przystosowanych do obsługi osób niepełnosprawnych.

– Zapowiedziane dzisiaj inwestycje dla pasażerów kolei oznaczają lepsze połączenia między prowincją a większymi miastami regionu, wpłyną także na poprawę oferty w ruchu aglomeracyjnym.. W ten sposób zwiększymy atrakcyjność podróży koleją i stwarzamy warunki do tego, by ludzie chętniej przesiadali się z auta do pociągu – powiedział Ronald Pofalla, prezes Deutsche Bahn.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony