Partnerzy serwisu:

40 nowych wagonów dla Kolei Bułgarskich. Do przetargu stanął FPS

Michał Szymajda 27.04.2020 83

40 nowych wagonów dla Kolei Bułgarskich. Do przetargu stanął FPS
W końcu 2019 roku Koleje Bułgarskie (BDŻ) rozpisały przetarg na dostawę nowych 40 wagonów pasażerskich różnych klas i typów. Szansę na wygraną w nim miał poznański FPS, który złożył w nim ofertę. Na razie przetarg został jednak unieważniony.
Koleje Bułgarskie w końcu grudnia poinformowały, że do przetargu na 40 wagonów stanęło dwóch producentów: H. Cegielski FPS oraz rumuńska Astra Vagonane Calatori, która jest m.in. dostawcą nowych wagonów dla czeskiego prywatnego operatora RegioJet.

Bułgarzy chcieli kupić 14 wagonów drugiej klasy, 10 wagonów klasy pierwszej, 8 wagonów bistro oraz 8 wagonów do przewozu osób niepełnosprawnych i rowerów. Na wyposażeniu pojazdów miała znajdować się wysokiej klasy informacja pasażerska, gniazdka do ładowania urządzeń elektrycznych dla każdego z pasażerów, monitoring oraz Wi-Fi. BDŻ oczekuję dostaw fabrycznie nowych wagonów. Miały być przeznaczone do operowania między stolicą kraju Sofią a Warną i Burgas – kurortami nadmorskimi. Kontrakt opiewał na ok. 180 mln zł netto (w przeliczeniu z lewów). Pierwszy wagon miał być gotowy w 12 miesięcy po podpisaniu kontraktu.

Niestety, kilka tygodni temu Koleje Bułgarskie poinformowały o zakończeniu przetargu bez wyboru dostawcy. Prawdopodobnie jednak przetarg zostanie rychło powtórzony.

– W przypadku ponownego ogłoszenia będzie weryfikować warunki realizacji zamówienia i wówczas podejmiemy decyzję. Spółka jest zainteresowana rozwojem na rynki zagraniczne, więc nie jest wykluczone, że weźmiemy udział – napisała Katarzyna Stepczyńska, kierownik sekcji handlu i marketingu w FPS H. Cegielski.

Obecnie BDŻ ogłosiło również przetarg na dostawę 10 lokomotyw elektrycznych do obsługi krajowych połączeń. Zgłosił się do niego wyłącznie Siemens.
PARTNERZY DZIAŁU




Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony