Partnerzy serwisu:

4 miliardy euro dla rodziny Thiele – debiut Knorr-Bremse na niemieckiej giełdzie

Artur Bogdanowicz 15.10.2018 7

4 miliardy euro dla rodziny Thiele – debiut Knorr-Bremse na niemieckiej giełdzie
fot. Knorr-Bremse
W piątek na niemieckiej giełdzie zadebiutowała firma Knorr-Bremse. Dotychczas jedyny właściciel – Heinz Hermann Thiele – wciąż zachował 70 proc. udziałów i ma powody do zadowolenia z debiutu.
W miniony piątek na giełdzie we Frankfurcie nad Menem rozległ się dzwonek, zwiastujący tradycyjnie debiut na niej nowego przedsiębiorstwa. Tym razem trzymali go wspólnie Heinz Hermann Thiele, właściciel monachijskiego Knorr-Bremse i Klaus Deller, szef zarządu firmy. Jako prezent Thiele przekazał symbolicznie szefowi giełdy Theo Weimerowi hamulec tarczowy.

Mimo niezbyt korzystnej obecnie sytuacji na giełdzie (w ostatnich dniach indeks Dax codziennie notował straty), Thiele wraz z żoną i córką mieli powody do radości – informuje dziennik Süddeutsche Zeitung. Cena emisyjna akcji wynosiła 80 euro, a na koniec dnia osiągnęła 81,64 euro. Dla rodziny Thiele wejście na giełdę oznacza zysk 3,9 mld euro, oceniana przez giełdę wartość firmy to 13,1 mld euro i według prognoz można się liczyć z jej szybkim wejściem do indeksu M-Dax.

– Poprzez wejście na giełdę Knorr-Bremse zyskuje konieczną dzisiaj przedsiębiorczą i finansową elastyczność, aby i w przyszłości dalej odnosić sukcesy – powiedział Thiele. Chce on w dalszym ciągu, jako większościowy udziałowiec, w dalszym ciągu aktywnie przyczyniać się do stabilności firmy. Thiele zachował 70% akcji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony