Partnerzy serwisu:

34 nowe Flirty III w Kolejach Mazowieckich

Michał Szymajda 28.06.2022 2,8k

34 nowe Flirty III w Kolejach Mazowieckich
Fot. KM
Trwają odbiory nowoczesnych pojazdów Flirt zamówionych przez Koleje Mazowieckie. W bieżącym tygodniu przewoźnik odebrał kolejne dwa składy. Tym samym, w parku taborowym mazowieckiego przewoźnika jest ich już 34.
Pojazdy zostały wyprodukowane w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach w ramach IV umowy wykonawczej zawartej w lutym 2021 r. pomiędzy Kolejami Mazowieckimi a Stadler Polska. Umowa dotyczy dostawy 15 sztuk nowoczesnych i komfortowych elektrycznych zespołów trakcyjnych ER160 Flirt, a jej wartość to prawie 500 mln zł brutto. Projekt uzyskał dofinansowanie z POIiŚ 2014-2020 w wysokości ok. 158 mln zł.

– Zmienia się polska kolej, co najbardziej widać na przykładzie Kolei Mazowieckich. Kolejne, nowoczesne pojazdy, które właśnie dołączyły do parku taborowego spółki, pozwolą na wycofanie z eksploatacji najstarszych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Dziękuję producentowi za terminową realizację kontraktu i wszystkim pracownikom zaangażowanym w jego realizację, zarówno z firmy Stadler Polska, jak i z Kolei Mazowieckich – powiedział Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.

Przypomnijmy, że Koleje Mazowieckie zawarły ze Stadlerem umowę ramową na dostawę pięcioczłonowych elektrycznych zespołów Flirt w styczniu 2018 roku. Wszystkie umowy wykonawcze przewidziane w kontrakcie zostały podpisane. Dostawy w ramach trzech umów są zakończone, aktualnie realizowane są umowy czwarta i piąta.

Jeśli nie nastąpią nieprzewidziane okoliczności, to w drugiej połowie 2023 roku Koleje Mazowieckie będą dysponowały 61 pociągami Flirt nowej generacji wyprodukowanymi w siedleckim zakładzie Stadlera. Pojazdy są serwisowane w nowej, sochaczewskiej bazie Stadlera.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony