Partnerzy serwisu:

PKP Cargo ma umowę z Newagiem. Historyczny kontrakt na nowe polskie lokomotywy

Michał Szymajda 17.09.2019 11,2k

PKP Cargo ma umowę z Newagiem. Historyczny kontrakt na nowe polskie lokomotywy
Fot. PKP Cargo
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią PKP Cargo kupuje 31 silnych, sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych Dragon 2. Do podpisania umowy doszło 17 września 2019 roku.
– Przedmiotem umowy są nowoczesne lokomotywy elektryczne Dragon 2 w dwóch konfiguracjach. Siedem elektrowozów będzie wyposażonych w spalinowy moduł dojazdowy, zaś 24 pojazdy będą dwunapięciowe, przystosowane do jazd w Czechach i Słowacji, gdzie zostaną homologowane – powiedział Łukasz Mikołajczyk, rzecznik prasowy nowosądeckiego Newagu.

Umowa z PKP Cargo została zawarta przez konsorcjum, w którego skład wchodzą: Newag SA i spółka zależna Newag Lease, która będzie kredytować zakup. Zawarta umowa jest drugim kontraktem na Dragony 2 podpisanym przez PKP Cargo z nowosądeckim producentem. W październiku 2018 przewoźnik podpisał już umowę na zakup trzech lokomotyw elektrycznych, zna więc dobrze charakterystykę pojazdów. Wówczas wartość kontraktu wyniosła ponad 45 mln zł netto.

Newag podkreśla, że lokomotywa Dragon 2 została zaprojektowany przez polskich inżynierów i w pełni wyprodukowany w kraju. 78 proc. komponentów użytych do budowy tej lokomotywy pochodzi od polskich producentów. Wartość kontraktu, który będzie realizowany w latach 2019-2022 wynosi 518,9 mln zł netto.  Więcej informacji na temat czasu dostaw i dokładnej specyfikacji elektrowozów można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony