Partnerzy serwisu:

29 czerwca powrócą pociągi dalekobieżne ze Szwajcarii do Włoch

Artur Bogdanowicz 24.06.2020 21

29 czerwca powrócą pociągi dalekobieżne ze Szwajcarii do Włoch
Fot. Kabelleger / David Gubler, CC BY-SA 3.0
We współpracy z Kolejami Włoskimi (Trenitalia) Koleje Szwajcarskie (SBB) przywracają 5 par pociągów Eurocity z Zurychu i Bazylei do Mediolanu. Oznacza to połowę tradycyjnej oferty sprzed wybuchu pandemii.
Od wtorku w rozkładzie pojawią się ponownie dwie pary pociągów na linii Genewa – Lozanna – Mediolan i dwie na linii Bazylea – Berno – Mediolan. Z uwagi na planowane roboty torowe między Iselle i Domodossolą ruch pociągów będzie tu wstrzymany od połowy sierpnia do 6 września. Dzień później przywrócone będą kolejne dalekobieżne kursy.

Szwajcaria zwiększa tym samym ofertę pociągów międzynarodowych. Już od 18 maja z Genewy do Paryża kursują dwie pary pociągów i jedna z Bazylei do Paryża. W połowie czerwca przywrócono kolejne kursy, dodanie kolejnych planowane jest na połowę lipca. 25 maja na tory wyjechały już kursujące przez Bazyleę i Schaffhausen pociągi regionalne i dalekobieżne do Niemiec, m.in. linie ICE z Hamburga, Kolonii i Berlina do Interlaken, Zurychu, Churu oraz IC ze Stuttgartu do Zurychu. Od dwóch tygodni ponownie skorzystać można z pociągów Eurocity Monachium – St. Margreten – Zurych oraz od tygodnia z IC Busów na tej trasie. Od 2 czerwca kursują też Railjety do Wiednia.

Rozszerzenie oferty planowane jest na połowę sierpnia. Pełny rozkład na tej trasie przywrócony zostanie prawdopodobnie od 7 września, wtedy też ponownie wystartują pociąg ze Szwajcarii do Wenecji.

Więcej na temat reaktywacji połączeń międzynarodowych z Polski można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport