Partnerzy serwisu:

25 lat kolei dużych prędkości w Niemczech

Artur Bogdanowicz 30.05.2016 1k

25 lat kolei dużych prędkości w Niemczech
fot. Sese Ingolstadt CC BY-SA 2.5
Niemieckie koleje dużych prędkości świętują 25-lecie. W ubiegłym roku pociągami ICE podróżowało 80 mln pasażerów.
29 maja 1991 rozpoczęła się era pociągów ICE w Niemczech. W tym dniu składy dużych prędkości wyjechały z Hamburga, Monachium, Stuttgartu, Moguncji i Bonn i spotkały się w na dworcu Kassel-Wilhelmshöhe. 2 czerwca 1991 r. rozpoczęły regularne kursy na trasie Hamburg Altona – Hanower – Monachium.

Teraz pociągi ICE przewożą dziennie średnio 216 tys. osób, w roku ubiegłym było ich łącznie 80 mln. W roku 1992 z pociągów ICE skorzystało 10 mln osób. Przeciętny pasażer pokonuje średnio 318 km. Do dzisiaj szybkie składy DB przejechały łącznie ponad 1,8 mld kilometrów, informuje przewoźnik. W ruchu jest obecnie 250 składów, pociągi kursują nie tylko po Niemczech, ale również po Szwajcarii, Belgii, Francji, Austrii, Belgii i Danii.

Na odcinkach Kolonia – Frankfurt i Norymberga – Ingolstadt jednostki ICE 3 osiągają prędkość do 300 km/h. Również trasa Erfurt – Lipsk/ Halle przystosowana jest do wysokich prędkości. Jesienią na trasę Hamburg – Monachium wyjadą pierwsze testowe pociągi ICE 4, które w regularnym ruchu pojawią się w grudniu 2017 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony