Partnerzy serwisu:

25 kolejowych automatycznych stacji paliw w PKP Cargo

inf. prasowa 11.07.2017 3,5k

25 kolejowych automatycznych stacji paliw w PKP Cargo
Fot. Petroconsulting
Ostatni przetarg na dostawę czterech kontenerowych stacji paliw dla PKP Cargo wygrała firma Petro-Box z Olsztyna. Proces uzyskiwania odpowiednich pozwoleń trwał ponad rok, jednak udało się spełnić wszystkie administracyjne wymagania stawiane przy takich obiektach.
Po kolei stanęły kolejne cztery kontenerowe stacje paliw na potrzeby kolejnictwa. Stacje znalazły się w Ełku, Iławie, Toruniu i Ostrowie Wlkp. Każda stacja została wyposażona w kontenerowy zbiornik o objętości 30 m3, wysokowydajny dystrybutor marki Adast z 12 metrowym wężem na zwijaku, sondę pomiarową Digimag, czujnik przecieku LAG 2000 i automat do wydawania paliw PetroMAT midi. Całością zaś zarządza, sprawdzone już przez kilka lat na innych stacjach PKP, oprogramowanie PetroRail, które wyrosło z wielokrotnie nagradzanego oprogramowania PetroManager NET.

Tym samym zakończony został ostatni (na razie) etap wdrażania kontenerowych stacji paliw na bocznicach kolejowych do tankowania lokomotyw spalinowych dla PKP Cargo . W sumie powstały 24 takie stacje, rozlokowane w całej Polsce. Uzupełnia je, jeszcze jedna, duża stała stacja w Skarżysku Kamiennej. Wszystkie stacje zostały odebrane przez Transportowy Dozór Techniczny (TDT), który zaopiniował ją pozytywnie i bezwarunkowo dopuścił do użytkowania.

Koniec etapu uruchamiania stacji paliw nie zamyka procesu dostosowywania funkcji stacji do potrzeb użytkownika. Następnym etapem tego procesu będzie zastosowanie najnowszej wersji oprogramowania PetroManager NET VIP+ i dostosowanie jej do potrzeb kolejnictwa. Krótko mówiąc utworzenie nowego programu PetroRail 2.0, który jeszcze bardziej ułatwi zarządzanie siecią wszystkich 25 kolejowych stacji paliw.

Już teraz dzięki temu, że wszystkie zbiorniki zostały poddane litrażowaniu, sondy pomiarowe wzorcowaniu, a całe stacje pełnej legalizacji zatwierdzonej przez Urząd Miar. Możliwe stało się zastosowanie najnowszego modułu PetroManager 15+, programu do w pełni, automatycznego rozliczania paliw w temperaturze +15 st. C (tzw. objętość standardowa). Moduł ten pozwala na automatyczne rozliczanie dostaw i wydań + generowanie gotowych raportów. Znacząco ułatwi to procedury związane z przyjmowaniem dostaw, rozliczaniem ich i eksportem do oprogramowania nadrzędnego marki SAP.

Powstała w ten sposób sieć 25 kolejowych stacji paliw zaopatruje blisko 1200 lokomotyw spalinowych należących do PKP Cargo największego w Polsce i drugiego w Unii Europejskiej operatora kolejowych przewozów towarowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony