Partnerzy serwisu:

22 perony na liniach 1, 272 i 353 do przebudowy. PKP PLK wybrały wykonawcę

Witold Urbanowicz 18.12.2019 48

22 perony na liniach 1, 272 i 353 do przebudowy. PKP PLK wybrały wykonawcę
fot. PKP PLK
PKP PLK po kilku miesiącach rozstrzygnęły przetarg, prowadzony w formule projektuj i buduj, na przebudowę lub modernizację 22 peronów w 15 lokalizacjach na liniach kolejowych nr 1, 272 i 353 w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim. Za realizację prac zarządca zapłaci 116,5 mln zł brutto.
Zakres inwestycji obejmuje przebudowę bądź modernizację 22 peronów zlokalizowanych na terenie trzech województw – wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego. W sumie wskazano 15 lokalizacji na trzech liniach kolejowych – nr 272 Kluczbork – Poznań Gł. (Łęka Opatowska, Słupia, Kępno, Domanin, Solec, Pierzchno), nr 353 Poznań Wschód – Skandawa (Gniewkowo, Suchatówka, Papowo Toruńskie, Turzno, Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń, Książki) oraz nr 1 Warszawa Zach. – Katowice (Wolbórka). Celem projektu jest poprawa stanu infrastruktury obsługi pasażerów wraz z dostosowaniem jej do wymagań TSI PRM.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w formule projektuj i buduj. W ramach prac przewidziano przebudowę peronów wraz z wykonaniem odwodnienia z dojściem przez tory osłoniętym rogatkami lub labiryntem, wymianą oświetlenia i nagłośnienia. Na linii 353 zaplanowano perony o wysokości 0,76 m, a na liniach 1 i 272 – o wysokości 0,55 m.

W obrębie przebudowywanych peronów wymieniona ma zostać nawierzchnia torowa, a także konstrukcje wsporcze sieci trakcyjnej oraz nawierzchnia drogowa na przejazdach. Na dwupoziomowej stacji Kępno wybudowane zostaną winda oraz dojścia dla pieszych.

Termin składania ofert minął po połowie sierpnia. Wystartowały trzy firmy z ofertami na kwoty od 130,1 mln zł do 154,7 mln zł brutto. We wrześniu przeprowadzono aukcję elektroniczną, a w zeszłym tygodniu – 11 grudnia – rozstrzygnięto postępowanie. Wygrała firma Infrakol, która w drodze aukcji elektronicznej zeszła ze 133,5 mln zł brutto do 116,5 mln zł brutto. Na realizację prac przeznaczono 32 miesiące.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony