Partnerzy serwisu:

2022 rok rekordowy dla Kolei Wielkopolskich

Jakub Rösler 20.01.2023 1,6k

2022 rok rekordowy dla Kolei Wielkopolskich
Spalinowy Impuls 2 należący do KW w nowej bazie przewoźnika w Wągrowcufot. Jakub Rösler
Koleje Wielkopolskie właśnie pochwaliły się rekordowymi wynikami przewozowymi za ubiegły rok. W 2022 roku samorządowy przewoźnik zabrał na pokład ponad 14 milionów pasażerów.
Dosłownie wczoraj informowaliśmy o wynikach przewozowych Kolei Dolnośląskich, które przewiozły w ubiegłym roku 16 milionów pasażerów, dzisiaj natomiast swoje wyniki opublikował inny samorządowy przewoźnik, a więc Koleje Wielkopolskie. Spółka pochwaliła się wynikiem ponad 14 milionów przewiezionych pasażerów. Z biało-czerwonych pociągów skorzystało dokładnie 14,25 miliona osób.

Pierwsza połowa roku znacznie gorsza niż druga

Warto przypomnieć, że wyniki przewozowe za pierwsze półrocze ubiegłego roku kształtowały się na poziomie około 6,6 miliona pasażerów, tak więc druga część 2022 roku była o wiele lepsza niż pierwsza.

Co ciekawe, prezesi Kolei Wielkopolskich pod koniec 2021 roku zakładali, że spółka przewiezie w 2022 roku około 12, bądź 12,5 mln pasażerów. Jak więc widać, szacunki te udało się przebić z nawiązką. Przed pandemią, w 2019 roku, KW zabrały na swój pokład 12,166 tysiąca pasażerów.

Nowe pociągi i baza

Samorządowy przewoźnik w ostatnich miesiącach wzbogacił swoją flotę o kolejne nowe pojazdy spalinowe, które niedługo powinny zamienić się w pociągi dwutrakcyjne. Ponadto w Wągrowcu otwarto też nową bazę utrzymaniową dla pociągów spalinowych. KW mogą też liczyć na to, że otrzymają cztery najnowsze Elfy z Pesy, które kilka dni temu zakupił samorząd województwa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony