Partnerzy serwisu:

200 km/h na odcinku CMK koło Białej Rawskiej

inf. prasowa 12.08.2016 619

arrow
arrow
200 km/h na odcinku CMK koło Białej Rawskiej
fot. PLK
200 km/h na odcinku CMK koło Białej Rawskiej
200 km/h na odcinku CMK koło Białej Rawskiej
Zakończyła się modernizacja stacji Biała Rawska na Centralnej Magistrali Kolejowej. PKP Polskie Linie Kolejowe SA wymieniły m.in. rozjazdy – ważne elementów toru. Czas prac został ograniczony z dwóch tygodni do sześciu dni.
Dzięki inwestycji wartej 18 mln zł podróż będzie sprawniejsza. Ważna lokalizacja Centralnej Magistrali Kolejowej została przystosowana do prędkości 200 km/h. Wymienione zostały 4 rozjazdy, tory i sieć trakcyjna. Zrobione zostały przyłączenia urządzeń sterowania ruchem kolejowym do budynku nowej nastawni. Prace wykonane zostały w innowacyjny sposób. Rozjazdy przyjechały nie w częściach lecz kompletne, w specjalnych blokach. Wykonawca sprawnie zamontował je w torach. Dzięki zastosowanej technice robót, zmiany w kursowaniu pociągów na CMK zostały ograniczone do sześciu dni.

Zespół inwestora i wykonawcy, firmy PORR, pracował 24 godziny na dobę. Roboty zostały wykonane sprawnie i zgodnie z planem pociągi wróciły na linię – powiedziała Sławomira Wierzchowska, z-ca dyrektora w Centrum Realizacji Inwestycji PLK. PKP Polskie Linie Kolejowe SA starają się stosować w pracach, takie działania, które pozwalają podnieść standard linii przy minimalnych zmianach w kursowaniu pociągów pasażerskich i towarowych.

Polskie Linie Kolejowe modernizują Centralną Magistralę Kolejową w celu podniesienia prędkości maksymalnej do 200 km/h na kolejnych fragmentach linii. Niedawno rozpisano przetarg na nowe wiadukty w okolicach Opoczna o czym piszemy więcej na Rynku Kolejowym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony