Partnerzy serwisu:

20 lokomotyw PKP IC w polskich barwach na 100-lecie niepodległości

Michał Szymajda 04.06.2018 5,5k

20 lokomotyw PKP IC w polskich barwach na 100-lecie niepodległości
Husarz w barwach na Euro 2012Fot. Kolejarz Dawid, SM42.pl
PKP Intercity wystosowało zapytania ofertowe dotyczące wykonania oklejenia 20 swoich lokomotyw w biało-czerwone barwy i grafiki związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Postępowanie jest o stosunkowo niskiej wartości, dlaczego w tym wypadku nie ma obowiązku rozpisywania przetargu – wystarczy zapytanie ofertowe, późniejsze negocjacje i wybór wykonawcy.

Wiemy, że przewoźnik chce okleić 20 lokomotyw w rocznicowe barwy. Będzie to 6 pojazdów EU44 („Husarze”, czyli Siemensy Taurus, prowadzące głównie pociągi na trasie Warszawa – Berlin) oraz lokomotywy EP09 w liczbie 14 sztuk. Intercity poszukuje firm, które mają już doświadczenie w realizacji podobnych zamówień. W białoczerwonych barwach lokomotywy mają jeździć od końca czerwca 2018 przez około 12 miesięcy. Okleina nie może mieć wpływu na lakier stosowany na lokomotywach, ma być też wysokiej jakości.

Oferty na wykonanie rocznicowych oklein można składać do 8 czerwca.

Przypomnijmy, że 1 kwietnia informowaliśmy,w ramach primaaprylisowego żartu, o planach przemalowania na 100-lecie niepodległości Polski pociągów Pendolino. Jak widać pomysł doczeka się realizacji, choć na innych pojazdach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony