Partnerzy serwisu:

18-latkowie znów mogą bezpłatnie podróżować koleją po Europie

Michał Szymajda 14.10.2021 2,5k

18-latkowie znów mogą bezpłatnie podróżować koleją po Europie
Kolej na wyspie Uznam Fot. M. Szymajda
DiscoverEU to organizowana po raz kolejny inicjatywa Unii Europejskiej dzięki której młodzi ludzie mogą bezpłatnie odbyć podróż pociągiem po Europie. Program adresowany jest głównie do 18-latków.
Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie! Program DiscoverEU stanowi jeden z elementów programu Europejskiego Roku Kolei 2021.

– Kandydaci mogą przesyłać zgłoszenia w dwóch rundach odbywających się co roku. Laureaci otrzymają od UE bilety na podróż. Inicjatywa DiscoverEU umożliwi Ci odbycie zaplanowanej przez siebie podróży, podczas której odkryjesz zalety swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej, poznasz różnorodność Europy oraz również jej bogactwo kulturowe i historię. Jest to również doskonała okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu – wyjaśnia Urząd Transportu Kolejowego.

W tej rundzie zgłoszeń w konkursie mogą wziąć udział również wszyscy ci, którzy kwalifikowali się do udziału w dwóch poprzednich turach w 2020 r. odwołanych ze względu na pandemię COVID-19. Od zorganizowania pierwszej rundy DiscoverEU w czerwcu 2018 r. bilety otrzymało prawie 70 tys. młodych ludzi. Ostatnia edycja DiscoveryEU najwięcej aplikantów zgromadziła z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Francji i Polski. Z aplikujących z naszego kraju w podróż wyruszyła niemal co czwarta osoba.

W tym roku runda potrwa do wtorku 26 października 2021 r. (do godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego). Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby, które urodziły się między 1 lipca 2001 r. (włącznie) a 31 grudnia 2003 r. (włącznie), w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów będą obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu. Zwycięzcy konkursu mogą podróżować przez co najmniej jeden dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 marca 2022 r. do 28 lutego 2023 r.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony