Partnerzy serwisu:

170 milionów na ERTMS dla linii Poznań – Wrocław

Jakub Madrjas 09.10.2017 3,6k

170 milionów na ERTMS dla linii Poznań – Wrocław
Fot. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
PLK rozpisała przetarg na budowę europejskiego systemu sterowania ERTMS/ETCS na linii E59 Wrocław – Poznań.
Wartość zadania, realizowanego w ramach budowy systemu ERTMS/ETCS na liniach sieci bazowej TEN-T, to aż 140 milionów złotych netto (172,2 mln zł brutto). Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych. Realizacja zadania obejmuje linię nr 271 na odcinku od posterunku Wrocław Główny od km 1,510 do Poznań Główny km 162,559 oraz linię nr 273 na odcinku: od posterunku Wrocław Główny od km. 1,510 do posterunku Wrocław Muchobór km 2,655.

Realizacja będzie podzielona na etapy. Najpierw nastąpi rozbudowa obszaru LCS Wrocław Popowice o posterunek odgałęźny Grabiszyn oraz w prawie opcji rozbudowa LCS Wrocław Popowice o stację Wrocław Popowice, a w drugim, właściwym etapie – budowa systemu ERTMS/ETCS w pierwszej kolejności na obszarze działania LCS Wrocław Popowice i LCS Poznań II a następnie na obszarze LCS Leszno. Ta kolejność wynika z aktualnie prowadzonych modernizacji.

Projekt ubiega się o współfinansowanie przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF). Otwarcie ofert zaplanowano na 6 listopada.

PLK prowadzą też przetarg na zabudowę systemu ERTMS/ETCS poziomu 2. na linii E20 Kunowice – Terespol (z wyłączeniem węzła warszawskiego) i poziomu 1 na linii C-E20 Łowicz – Łuków oraz poziomu 2. na linii E30 odcinek Podłęże – Rzeszów. Prace obejmą łącznie ok. 990 km linii kolejowych. Więcej na ten temat piszemy tutaj. Ogółem program budowy systemu ERTMS w Polsce jest mocno opóźniony.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony