Partnerzy serwisu:

17 mln zł na zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach w Kujawsko-Pomorskiem

inf. prasowa 23.02.2019 1,4k

17 mln zł na zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach w Kujawsko-Pomorskiem
fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują w Kujawsko-Pomorskiem 14 przejazdów kolejowo-drogowych. Nowe urządzenia sterowania, wymienione tory i jezdnia, to efekty realizacji projektu przejazdowego za 250 mln zł z KPK. Na 7 kujawsko-pomorskich przejazdach w m.in. Obrowie, Lubiczu Górnym, Rypinie, Śliwicach i Grzywnie już kierowcy maja nowe jezdnie.
W Kujawsko-Pomorskiem już na 7 przejazdach w Obrowie, Lubiczu Górnym, Rypinie, Grzywnie, Najmowie-Zbicznie, Dąbrowie Chełmińskiej i Śliwicach wymienione zostały tory i jezdnia. W następnym etapie zaplanowano montaż dodatkowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz nowych urządzeń sygnalizacji przejazdowej, które zwiększą bezpieczeństwo pasażerów pociągów i samochodów.

Modernizacja przejazdów kolejowo-drogowych w województwie kujawsko-pomorskim będzie prowadzona w bieżącym roku. Przebudowane będą jeszcze m.in. skrzyżowania w Bielczynach, Dubielnie, Firlusie, Wałdowie Szlacheckim, Małym Rudniku, Wichulcu. Łączna wartość prac na 14 przejazdach w regionie to 16,7 mln zł netto. Efektem inwestycji będzie płynny i sprawny przejazd przez torowisko i wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.

W ramach prac PKP Polskie Linie Kolejowe montują dodatkowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Montowane są także nowe i dodatkowe urządzenia. To sygnalizatory i rogatki. W trakcie prac wymieniane są tory i jezdnia. Prace realizowane są w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa” o wartości 250 mln zł. Projekt współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W województwie kujawsko-pomorskim przejazdy modernizowane są także w ramach prac na linii Kutno – Toruń. W ramach środków budżetowych przebudowano już łącznie 25 przejazdów. Kierowców ostrzegają dodatkowe urządzenia. Sprawny przejazd przez skrzyżowanie toru z drogą zapewnia wymieniona nawierzchnia i zamontowane oświetlenie. Przebudowywanych jest jeszcze 10 przejazdów na odcinku Ostrowy – Otłoczyn.

W tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach własnych środków zaplanowały również przebudowę przejazdu kolejowo-drogowego na szlaku Cierpice – Przyłubie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony