Partnerzy serwisu:

17 Dartów odebranych przez PKP Intercity

Michał Szymajda 03.02.2016 191

17 Dartów odebranych przez PKP Intercity
Prezentacja Darta w Białymstoku.Fot. Jakub Zajkowski / Kolejowe Podlasie.
Dalekobieżnemu przewoźnikowi zostały do odbioru już tylko 3 Darty wyprodukowane przez Pesę. Wkrótce dowiemy się zamiast których składów wagonowych wyjadą nowe ezt.
– Na dzień 3 lutego PKP Intercity odebrało 17 elektrycznych zespołów trakcyjnych PesaDart – poinformowała Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity. – O konkretnych relacjach na których pojawią się świeżo odebrane przez nas pociągi poinformujemy na początku przyszłego tygodnia.

W połowie stycznia prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz zadeklarował, że odbiory wszystkich zamówionych przez przewoźnika pojazdów zakończą się maksymalnie z ostatnim dniem lutego. Pierwotnie wciągnięcie na stan PKP IC Dartów miało zakończyć się w połowie grudnia 2015, jednak producent z poślizgiem zakończył ich produkcję (jak twierdzi, stało się to w przedostatnim dniu grudnia), co skutkuje opóźnieniami z ich wyruszeniem na trasy.

Warto przypomnieć o tym, że w ostatnich dniach Dart został nagrodzonym nagrodą za design. Pociągi te kolejno wjeżdżają na trasy pomiędzy Warszawą a Białymstokiem, Lublinem, Katowicami, Bielskiem-Białą, Wisłą i Wrocławiem. O historii kontraktu PKP Intercity z Pesą na zakup pociągów Dart przeczytasz TUTAJ.

Już 16-17 marca w Warszawie kolejna edycja Europejskiego Forum Taborowego. Jak co roku, konferencja podejmie tematykę zakupów i modernizacji taboru kolejowego w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. To już trzecia edycja największej i najbardziej prestiżowej konferencji w regionie, poświęconej wielowątkowej dyskusji na temat stanu obecnego i przyszłości branży dostawców kompletnych pojazdów szynowych, producentów komponentów i podzespołów, poddostawców, dostawców usług i urządzeń służących utrzymaniu taboru kolejowego.

Więcej informacji na temat wydarzenia - program i możliwość rejestracji


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony