Partnerzy serwisu:

16 sylwetek „Regiobohaterów” na pociągach Polregio

inf. prasowa 14.11.2018 32

16 sylwetek „Regiobohaterów” na pociągach Polregio
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
W zakończonym niedawno plebiscycie Regiobohater, głosami kilku tysięcy uczestników, wybrano 16 postaci, które będą patronami pociągów największego przewoźnika kolejowego w Polsce.
Inicjatywa, której celem był wybór regionalnych bohaterów, po jednym na każde województwo, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Organizując kampanię poświęconą regionalnym bohaterom Polregio chciało włączyć się w odchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz podkreślić znaczenie lokalnych bohaterów w historii Polski. Hasło przyświecające kampanii Regiobohater brzmiało „Polska jest silna siłą regionów”.

– Celem akcji było pokazanie roli, jaką odegrały poszczególne postacie w odzyskaniu niepodległości oraz odbudowie państwa Polskiego po 1918 r. Chcieliśmy także uhonorować te osoby, które choć często doskonale znane są w lokalnych społecznościach, to jednak nie zawsze wiedza o ich bohaterskich czynach znana jest szerzej – mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych. – Nasze zaangażowanie wynika także stąd, że jako przewoźnik regionalny jesteśmy silnie związani ze społecznościami lokalnymi. Codziennie nasze pociągi dowożą do pracy czy szkoły ponad 220 tys. osób we wszystkich zakątkach kraju – dodaje Krzysztof Zgorzelski.

Kampania Regiobohater trwała równo miesiąc. W tym czasie na dedykowanej stronie internetowej www.regiobohater.pl można się było zapoznać z biogramami 100 osób, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz miały szczególny wkład w budowanie polskości pośród lokalnych społeczności. W każdym z regionów wybrany pociąg zyska oprawę wizualną z oznaczeniem Regiobohatera. Pociągi nazwane imieniem Regiobohatera będą kursowały przez 2 lata.

Kampania Regiobohater była objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Partnerem akcji jest Agencja Rozwoju Przemysłu – największy udziałowiec Przewozów Regionalnych i Program „Niepodległa”, a partnerem medialnym Grupa Wydawnicza Polska Press.

Lista 16 regiobohaterów:

1. Dolnośląskie – prof. Julian Czyżewski
2. Kujawsko-pomorskie – gen. Elżbieta Zawacka ps. "Zo"
3. Lubelskie – gen. Franciszek Kleeberg
4. Lubuskie – kpt. Edmund Lesisz
5. Łódzkie – rtm. Aleksander Napiórkowski
6. Małopolskie – ppłk Ludwik Iwaszko
7. Mazowieckie – Janusz Kusociński
8. Opolskie – ppłk Bohdan Stanisław Sołtys
9. Podkarpackie – płk Leopold Lis-Kula
10. Podlaskie – mjr Władysław Raginis
11. Pomorskie – ppor. Konrad Guderski ps. "Konrad"
12. Śląskie – Maria Kujawska
13. Świętokrzyskie – mjr Jan Piwnik ps. "Ponury"
14. Warmińsko-mazurskie – Michał Kajka ps. "Prawdziński"
15. Wielkopolskie – gen. Roman Abraham
16. Zachodniopomorskie – Ewelina Nowak


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony