Partnerzy serwisu:

150 rozjazdów w blokach Track Tec

inf. pras. 10.05.2019 1,3k

150 rozjazdów w blokach Track Tec
Fot. Track Tec
Logistyka rozjazdów kolejowych w blokach zmontowanych u producenta jest coraz częściej stosowana. W roku ubiegłym była podstawową technologią, wymaganą przez PKP PLK w realizacji programu rozjazdowego. Przewozy bloków rozjazdów wykonywane są z wykorzystaniem taboru producentów rozjazdów. Nie ma na rynku, nie tylko polskim, ogólnie dostępnych wagonów do takich transportów.
W ubiegłym miesiącu Track Tec dostarczył na miejsce zabudowy 150. rozjazd. Sprawność operacji obrazują fakty: 11 kwietnia o godz. 18.50 wyjazd ze stacji Zawadzkie pociągu z 3 blokami rozjazdów R500 do stacji Zdzieszowice, dla wykonawcy robót – Porr. Godz. 23.55 przyjazd do stacji przeznaczenia i w trakcie 3-godzinnego zamknięcia, rozpoczynającego się od północy, ułożenie dwóch rozjazdów na miejscu zabudowy. Trzeci rozjazd ułożony został w następnej lokalizacji podczas kolejnego, nocnego zamknięcia.

– Można więc, przy dobrej współpracy zainteresowanych: PKP PLK, wykonawcy robót i dostarczającego rozjazd w blokach producenta uzyskiwać efekty w postaci skracania czasu zamknięć torowych, a tym samym maksymalnie ograniczać utrudnienia dla przewoźników kolejowych – mówi Krzysztof Niemiec, wiceprezes Track Tec Tek. Współpraca jest korzystna również dla przewozu maksymalnej ilości rozjazdów w jednym pociągu. Track Tec zrealizował już transporty z blokami 9 rozjazdów – dodaje.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony