Partnerzy serwisu:

15 stacji i przystanków w centrum kraju otrzyma nowe perony

inf. pras., oprac. ms 06.08.2019 4,5k

15 stacji i przystanków w centrum kraju otrzyma nowe perony
fot. PKP PLK
15 stacji i przystanków zostanie dostosowanych do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Perony będą szersze i wyższe oraz wyposażone w windy lub pochylnie. Dla osób niewidomych zostaną wykonane ścieżki dotykowe oraz tablice z informacją w alfabecie Braille’a. PKP Polskie Linie Kolejowe podniosą standard obsługi 6 stacji w woj. wielkopolskim, 8 w kujawsko-pomorskim i 1 w łódzkim.
Na przebudowę peronów już ogłoszono przetarg. Odnowione zostaną 22 perony w 15 miejscowościach. W województwie wielkopolskim w lokalizacjach: Łęka Opatowska, Kępno, Domanin, Słupia, Solec Wielkopolski, Pierzchno. W województwie kujawsko-pomorskim w miejscowościach Gniewkowo, Papowo Toruńskie, Suchatówka, Turzno, Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń i Książki. Nowy peron stanie także w na przystanku Wolbórka, w województwie łódzkim.

Duża inwestycja w Kępnie

W ramach projektu zostaną zamontowane windy w obrębie dwupoziomowej stacji Kępno. Połączą one dolne perony nr 1 i nr 2 z górnymi nr 3 i nr 4. W pozostałych lokalizacjach zostaną wykonane pochylnie. Po zakończeniu robót perony będą miały wiaty, chroniące przed złą pogodą oraz jasne oświetlenie. Nowe tablice informacyjne i czytelne oznakowanie ułatwią podróżnym dostęp do najważniejszych informacji i rozkładu jazdy. Trasy dojść do peronów będą oznakowane. Podróżnym, poruszającym się między peronami rogatki lub wygrodzenia zapewnią bezpieczeństwo. Przy stacjach i przystankach powstaną miejsca parkingowe i stojaki na rowery.

Inwestycja realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), etap IV. Otwarcie ofert zaplanowane jest 19 sierpnia.

W ramach projektu wyremontowano już część stacji

W poprzednich etapach w ramach projektu „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM ) przeznaczono ponad 330 mln zł na przebudowę i dostosowywane do potrzeb osób z ograniczona możliwością poruszania się stacji: Szczecin Główny, Gdańsk Główny, Rzeszów Główny. Prace są w realizacji, ale już przynoszą efekty. Podróżni korzystają z nowych peronów w Szczecinie i Gdańsku. Zbudowano nowy przystanek Rzeszów Zachodni.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony