Partnerzy serwisu:

1,5 mld zł na inwestycje w Kujawsko-Pomorskiem

inf. prasowa 12.08.2016 370

1,5 mld zł na inwestycje w Kujawsko-Pomorskiem
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP Polskie Linie Kolejowe informują o inwestycjach w województwie kujawsko-pomorskim, które zawarto w Krajowym Programie Kolejowym. Do tego regionu trafić ma ponad 1,5 mld zł.
Dla mieszkańców województwa i podróżujących po liniach kolejowych w regionie efektem prac będzie skrócenie podróży i lepsza obsługa pasażerów na stacjach i przystankach. O kwadrans krócej pojadą pociągi w relacji Bydgoszcz Główna – Toruń – Kutno (z 1 h 48 min do ok. 1 h 33 min). Dzięki rewitalizacji linii kolejowej nr 207 na odcinku Grudziądz – granica województwa o 20 minut skróci się czas podróży pociągiem na trasie z Grudziądza do Malborka (z 1 h 30 min do ok. 1 h 10 min). Krócej będzie trwała podróż pociągiem na trasie Brodnica – Grudziądz oraz na trasie Wierzchucin – Bydgoszcz Główna. Sprawne i nieco krótsze podróże będą również na głównych trasach: Poznań Główny – Inowrocław – Bydgoszcz Główna oraz Bydgoszcz Główna – Gdańsk Główny, a także w połączeniach regionalnych: Wierzchucin – Tuchola, Toruń Wschodni – Chełmża.

– W obecnej perspektywie finansowej kontynuujemy poprawę warunków dla przewozów pasażerskich, ale znacznie intensyfikujemy działania na liniach towarowych. Oprócz prac na głównych trasach, Bydgoszcz – Trójmiasto czy Inowrocław – Bydgoszcz – Tczew, pamiętamy o poprawie połączeń w regionie. Do podroży koleją powinny zachęcić krótsze czasy przejazdu oraz poprawa komfortu obsługi pasażerów na stacjach i przystankach – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Przekazany do konsultacji Krajowy Program Kolejowy w województwie kujawsko-pomorskim przewiduje 13 projektów o łącznej wartości ponad 2 mld zł. Na liście podstawowej jest 10 projektów za ponad 1,5 mld zł. Lista rezerwowa obejmuje 3 projekty o wartości ponad 500 mln zł.

– Bydgoszcz jest nie tylko stolicą województwa kujawsko-pomorskiego, ale również znaczącym w kraju węzłem kolejowym. Centralne położenie naszego regionu oraz gęsta sieć kolejowa są niewątpliwym atutem przy realizacji inwestycji zawartych w Krajowym Programie Kolejowym. Wyrażamy jednocześnie zadowolenie, że rząd i PKP Polskie Linie Kolejowe SA tak aktywnie realizują przedsięwzięcia w zakresie transportu kolejowego – podkreśla Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski.

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z kształtu Krajowego Programu Kolejowego w tym regionie. Wiele uwag zgłaszają samorządy. Prezydent Bydgoszczy uważa, że na listę podstawową powinny trafić projekty modernizacji linii łączących to miasto z Kcynią i Piłą, o czym piszemy  tutaj
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony