Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie szukają serwisanta Elfów

lk, Rynek Kolejowy 15.03.2016 346

Koleje Śląskie szukają serwisanta Elfów
fot. SQ9NIT CC BY-SA 3.0
Koleje Śląskie ogłosiły dwa przetargi na naprawę i utrzymanie pociągów Elf Pesy, które spółka zakupiła kilka lat temu. Łącznie naprawę przejdzie 15 pojazdów.
Pierwszy przetarg ogłoszony 9 marca dotyczy świadczenia usług utrzymania sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 27WEb odpowiadających poziomom utrzymania określonym w DSU jako P2 i P3 wraz z naprawami bieżącymi. 27 WEb to sześcioczłonowe, elektryczne zespoły trakcyjne wyprodukowane dla Kolei Śląskich w 2013 roku przez Pesę.

Drugi przetarg ogłoszony 11 marca dotyczy usługi naprawy 4 poziomu utrzymania dziewięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 22WE serii EN76 wraz z dostosowaniem systemu informacji pasażerskiej do obowiązujących przepisów prawa. Szacunkowa wartość zamówienia bez VAT wynosi 27 mln zł.

EN76 przeznaczone do obsługi ruchu w województwie śląskim to pojazdy czteroczłonowe, które eksploatowane są od 2011 r. Koleje Śląskie posiadają łącznie 9 sztuk pojazdów tego typu.

Z kolei w lutym Koleje Śląskie ogłosiły przetarg na świadczenie usług utrzymania 4 czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN75 Flirt. Pojazdy dotarły do województwa śląskiego w 2008 r. W barwach Kolei Śląskich pojazdy rozpoczęty pracę 1 października 2011 r.

Koleje Śląskie wkrótce ogłoszą przetarg na zakup kolejnych 7 nowych pociągów, co jest możliwe dzięki umowie, którą przewoźnik zawarł z bankami, o czym pisaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony